У Львові відбудеться конференція, присвячена преподобній Йосафаті (Гордашевській)

6 квітня 2019 року у Великій сесійній залі Львівської міської ради (м. Львів, пл. Ринок, 1) відбудеться міжнародна наукова конференція «Робіть добро, і зло не досягне вас», присвячена постаті преподобної матері Йосафати (Гордашевської). Захід розпочнеться о 9:30.

Конференцію сьогодні на брифінгу в міській раді представили с. Мирослава (Яхимець), Провінційна Настоятелька Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, с. Андрея (Якимець), заступниця Провінційної Настоятельки Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії , та Петро Залуга, в.о. начальника управління внутрішньої політики Львівської міської Ради.

Цією конференцією Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії розпочинає ювілейний рік преподобної Йосафати, в якому вшановує 150-ліття з дня її народження та 100-ліття відходу до вічності.

Сестра Мирослава розповіла про преподобну Йосафату, шлях її покликання та утворення Згромадження, основою якого стала харитативна діяльність. Зокрема, Служебниці активно займалися всілякою допомогою потребуючим, лікуванням і підтримкою, організовували «захоронки» (прототип сучасного дитячого садка) для дітей, де виховували їх у християнському й патріотичному дусі, навчали грамоти тощо, а також взяли на себе опіку над храмами і служіння задля них. Також Служебниці супроводжували усі 4 хвилі еміграції, рушаючи разом з українськими заробітчанами у всі куточки світу. Сестра Йосафата ступила на шлях богопосвяченого життя у двадцятирічному віці, ставши засновницею нового монаршого згромадження, яке на сьогоднішній день розвивається у 15 країнах світу, охоплюючи не лише греко-католицьку, а й багато помісних Церков. «Йосафата була дуже відважною, і ця відвага витісняла всякі страхи, незнання – вона була готова завжди вчитися чогось нового».

Про деталі конференції розповіла с. Андрея. Цей захід складатиметься із п’яти доповідей про життя преподобної Йосафати і загалом суспільний та політичний контекст зародження Згромадження, історичний вимір та актуальність його діяльності у сьогоденні. Також в рамках заходу відбудеться духовно-мистецька програма «Тобі, преподобна Мати Йосафато» у Львівському будинку органної та камерної музики (м. Львів, вул. С. Бандери, 8). Автор цього проекту – Михайло Перун, автор ідеї – с. Еммануїла (Харишин), СНДМ. Участь у проекті візьмуть солісти, хор та камерний оркестр Заслуженої академічної капели України «Трембіта».

Конференція відбувається під патронатом Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ. Серед учасників: с. Ореста (Борщовська), СНДМ, докторант Папського Григорянського університету, с. Христофора (Буштин), СНДМ, Голова Патріаршої комісії освіти та виховання УГКЦ, Світлана Стельмах, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ, Юрій Скіра, кандидат історичних наук, керівник проектів та програм Центру досліджень українсько-польсько-словацького пограниччя, о. д-р Степан Батрух, голова Фундації духовної культури пограниччя.

Світлина Оксани Бабенко
АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube