Презентація Освітньо-методичного центру імені Юліана Дзеровича

2 квітня 2019 року у Львові презентували Освітньо-методичний центр імені Юліана Дзеровича, що діє при Львівській Архиєпархії УГКЦ.

Зустріч відбулася в кав’ярні «Кармель» (м. Львів, вул. Винниченка, 20а). Учасниками прес-конференції стали директор Центру с. Георгія (Припутницька), координатор міжнародної мережі Pilgrim в Україні Андрій Третяк, голова Комісії у справах родини Львівської Архиєпархії о. Тарас Фітьо. На зустрічі розповіли про діяльність освітньо-методичного центру та організацію освітньої конференції «Теорія і практика міжнародної педагогічної мережі Pilgrim», що днями відбудеться у Львові.

Про діяльність та основні завдання Центру розповіла с. Георгія: «Наша велика ціль – сприяти тому, щоби освітня сфера в нас була однією з найкращих… Ми, як освітньо-методичний центр, працюємо більше з вчителями, але але в нас також є програми, семінари, навчання для осіб, які працюють в школі. Ми відкриті на всі виклики, на всі завдання. Які зараз стоять перед школами, і в якийсь спосіб шукаємо найкращий досвід – в Україні, за кордоном – і пропонуємо це для наших вчителів». Освітньо-методичний центр імені Юліана Дзеровича покликаний сприяти сучасній освіті, поєднуючи суспільне й християнське виховання дитини через найуспішніші програми.

Отець Тарас Фітьо звернув увагу на доцільність релігії в школі, акцентуючи на тому, що християнська етика чи подібна дисципліна найперше є джерелом всебічного розвитку для дитини. Вона повинна не силою нав’язувати певні переконання, а найперше розкривати спосіб особистого мислення та самоусвідомлення: «За стільки років незалежності Церкви ми вже маємо дбати про якість викладачів, щоби якість релігії в школі була на належному рівні, щоби дітей це не відштовхувало, а захоплювало. Чи має бути релігія – чи морально-етичні предмети? Має бути безперечно, і набагато більше. Школа має прищепити дитині здатність розвиватися, здатність думати, бачити певну стратегію». Важливим є теж питання католицьких шкіл, а також поєднання державних та церковних інститутів освіти за прикладом Польщі, Австрії та інших європейських країн.

Андрій Третяк розповів про рух «Пілігрим», який розпочали вчителі релігії у Австрії, а відтак за грантом від Міністерства освіти розробили програму об’єднання шкільних предметів у векторі сталого розвитку. Ця програма діє при Віденській єпархії католицької Церкви, а Освітньо-методичний центр імені Юліана Дзеровича тепер працює над впровадженням програми в українську освіту. З цією метою організовано конференцію «Теорія і практика міжнародної педагогічної мережі Pilgrim», присвячену сучасним підходам у викладанні предметів духовного спрямування.

Конференція відбудеться у суботу, 6 квітня 2019 року, у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа (м. Львів, вул. Хуторівка, 35). Для участі потрібно зареєструватись за посиланням https://goo.gl/forms/hfJJlCoSkkL5WRx63 або за номером телефону 067 254 01 25 (організаційний внесок – 100 грн).

Детальніше про конференцію можна дізнатися тут

Прес-служба Курії Львівської Архиєпархії

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube