Конференція до 100-річчя від дня смерті Преподобної Йосафати Гордашевської

6 квітня 2019 року у Львові відбудеться міжнародна наукова конференція «Робіть добро, і зло не досягне вас». Подію Згромадження Сестер Служебниць в Україні присвятили 150-ти літтю народження та 100-річчю смерті Преподобної Матері Йосафати Гордашевської.  Локація конференції: велика сесійна зала Львівської міської ради.

Найперша місія  Служебниць – це служіння народу, яке випливає  з любові і віри до Бога. Відтак сестри з ХІХ століття фахово опікуються недужими, дбають про сакральні споруди, долучаються до освітніх процесів, де впроваджують найсучасніші на той момент методики. Неоціненну роль у формуванні Згромадження відіграла Блаженна Йосафата Гордашевська, яка була першою Служебницею і їхньою співзасновницею. Втім  сьогодні ця постать, на жаль, недостатньо широко популяризована, – переконана сестра Андрея (Якимець) СНДМ. Тому це буде одним із ключових завдань конференції:

«Перша доповідь буде присвячена безпосередньо постаті Йосафати Гордашевської, буде висвітлено її життєві віхи. Адже у неї було надзвичайно цікаве життя – історія чернечого покликання, вона була першою жінкою-управлінцем, бо мусила очолити спільноту Сестер Служебниць і очевидно вона мала багато викликів, які потрібно було вирішувати і вирішувала у блискучий спосіб. Ще одна доповідь стосуватиметься контексту виховної праці Сестер Служебниць, педагогічній традицій, яку ми реалізуємо. Також розглянемо віху життя Сестер Служебниць у період Голокосту. Оскільки послідовниці Гордашевської у часі Другої Світової війни фактично рятували життя людей, які були приналежні до юдаїзму. І це тема, яка потребує висвітлення і ще більшого дослідження».

Серед учасників міжнародної наукової конференції будуть с. Ореста Борщовська СНДМ, докторант Папського Григорянського університету, с. Христофора Буштин СНДР, Голова Патріаршої комісії освіти та виховання УГКЦ, Світлана Стельмах, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки УКУ, о. д-р. Степан Батрух, голова Фундації духовної культури пограниччя.  Модеруватиме о. д-р. Юрій Скіра з Інституту історії Церкви УКУ.

До конференції закликають долучитися усіх зацікавлених. Подія відбудеться під патронатом Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Орієнтовна дата подачі наукових доробків: 1 березня 2019 року. За матеріалами конфренції видадуть збірник.  Надсилати тексти на емейл: andreyakymets@gmail.com

Джерело: Духовна велич Львова

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube