Розпочалася генеральна канонічна візитація монастирів Львівської Архиєпархії УГКЦ

На підставі Декрету Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря, цього тижня розпочалася генеральна канонічна візитація Інститутів посвяченого життя (монастирів, чинів, згромаджень та ін.) Львівської Архиєпархії УГКЦ. Вона є звичайною процедурою, яку Найвищий Законодавець, відповідно до кан. 205 ККСЦ накладає на Єпархіального Єпископа і яка повина здійснюватися принаймні щоп’ять років.

Свято-Покровський жіночий монастир Сестер Студійського Уставу мав честь стати першою обителлю, до якої завітала візитаційна комісія. Розпочалася візитація в понеділок, 18 лютого 2019 року, Божественною Літургію, яку очолив ієрм. д-р Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії. Йому співслужили члени візитаційної комісії, до якої увійшли: о. Юрій Чудяк, Синкел у справах духовенства, о. д-р Сергій Стесенко, канцлер Курії, о. Володимир Ольшанецький, економ, ієрм. Віталій Дуткевич, візитатор інститутів посвяченого життя, ієрм. д-р Севастіян Дмитрух, голова сакральної комісії, о. Ярослав Максимців, нотар. У Літургії взяв також участь о. Ярослав Малиш, Синкел у справах монашества Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

В часі проповіді ієрм. Юстин звернув увагу на особливість служіння монахів і монахинь у сучасному світі, зокрема, на дуже непрості обставини, за яких доводиться діяти сучасному монашеству. Водночас акцентував на тому, що є певні цінності, які ніколи не втрачають на своїй актуальності. Серед тих цінностей на перше місце виходить любов до Бога і ближнього. Він закликав сестер будувати такі спільноти, які би були вогнищами Божої любові у світі. Саме такі спільноти, на переконання проповідника, стануть видимими знаками присутності Бога у житті світу, спільноти і кожної людини зокрема.

По Літургії зі спільної молитви розпочалася урочиста офіційна частина початку візитації. Після молитви було зачитати Декрет про генеральну канонічну візитацію Свято-Покровського жіночого монастиря Студійського Уставу. Відтак ієрм. Юстин представив усіх членів візитаційної комісії, а також пояснив ціль генеральної візитації. Сестри мали можливість поставити питання членам візитаційної комісії та отримати вичерпні відповіді. Після представлення програми візитації, яка охоплює цілісний вимір служіння і канонічно-правовий стан, члени візитаційної комісії приступили до праці.

Повідомив ієрм. д-р Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії

Світлини

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube