У Луцьку відбулася всеукраїнська проща монашества

9 лютого 2018 року у м. Луцьку відбулася всеукраїнська проща монашества Української Греко-Католицької Церкви. Гаслом спільної зустрічі стали слова священномученика Омеляна Ковча: «Мій володар — Христос, і я буду йому вірний».

Кількасот богопосвячених осіб з різних куточків України зібралися на молитву у храмі Василіянського монастиря св. Василія Великого, де відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. Очолив молитву Преосвященний владика Йосафат, екзарх Луцький, у співслужінні з Преосвященними владиками Михаїлом, екзархом Одеським й Головою Патріашої комісії у справах монашества, Василієм, екзархом Харківським, Володимиром, Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії, Петром, Єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії та владикою Віталієм, єпископом Луцької дієцезії РКЦ.

Крім того, у Літургії чисельно взяли участь вищі настоятелі, ігумени та ієромонахи різних Чинів та Згромаджень, зокрема і з Львівської Архиєпархії. Літургію супроводжував своїм співом чоловічий монаший хор «Deisis» з Василіянського інституту, що у Брюховичах.

По Літургії відбулася спільна трапеза, після якої богопосвячені особи вирушили великою пішою ходою вулицями міста, прославляючи Бога спільною колядою. Йдучи до музею Волинської ікони, монашество зупинилося перед Пам’ятником-каплицею Борцям за волю України, де звучала молитва за Україну «Боже великий, єдиний». У музеї богопосвячені особи молилися Молебень перед Холмською іконою Пресвятої Богородиці в наміренні за покликання до монашого стану й розвиток різних Чинів і Згромаджень.

Після відвідин храму св. Петра і Павла РКЦ усі зібралися на території Луцького замку, де знаходяться залишки катедри Івана Богослова, центрального храму Луцької єпархії УГКЦ, яка нараховувала до XVІІІ ст. близько 1200 храмів. З цікавістю богопосвячені особи слухали історію не лише про цей храм, а й про інші святині, зокрема, про унійні (греко-католицькі) монастирі Волині.

На завершення прощі свою подяку висловив владика Йосафат, який запросив монаші спільноти на служіння до Луцького екзархату.

З молитвою та прославою Бога завершилася цьогорічна проща монашества УГКЦ, яка зібрала багатьох монахів і монахинь, щоб відчути силу та єдність тих, які у спільних зусиллях освячують себе та ближніх, щоб поширювати Євангеліє та служити Церкві, згідно з духом своїх засновників через дари, якими кожного обдаровує люблячий Господь.

Джерело: osbm.in.ua

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube