В Архикатедральному Соборі святого Юра розпочалися передріздвяні реколекції

У п’ятницю, 7 грудня 2018 року, Архиєрейською Божественною Літургією розпочалися передріздвяні реколекції в Архикатедральному Соборі святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5).

Літургію у співслужінні сотрудників Собору та запрошеного духовенства звершив Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, який є цьогорічним реколектантом в Архикатедрі. До спільної молитви долучилися численні парафіяни та прихожани Собору, зокрема, члени братства почитателів Серця Христового, що саме сьогодні, у першу п’ятницю місяця, приступають до Таїнства Покаяння та Пресвятої Євхаристії. Окрім того, на сьогоднішнє моління та вечірні чування вірні зібралися задля вшанування святого Антонія, мощі якого урочисто виставляють до почитання.

У першій реколекційній науці Преосвященний владика Володимир закликав вірних до особливого пережиття Таїнства Рождества та гідного приготування до нього через різдвяний піст. Господь приходить у світ як людина, аби люди могли пізнати та зрозуміти Його. Як заохоту до плідного посту, владика навів приклад поступового шляху, який треба пройти до Різдва, працюючи над собою, а також і жертвуючи свої зусилля, аскезу над собою задля ближніх.

Також реколектант згадав і про подію вшанування мощей святого Антонія, частицю яких подарували Архикатедрі хранителі цієї реліквії після вересневого візиту до України. Віднині щоп’ятниці вірні матимуть можливість урочисто приступити до мощей та занести свої молитви до великого Божого угодника, знаного і шанованого в цілому світі. Саме постать святого Антонія, як того, який тримає на руках Ісуса, владика поставив за великий приклад у мандрівці різдвяного посту, адже кожен із нас, подібно святому, бере на руки Христа. І «Христос не затримується на наших руках, Він іде далі – до нашого серця, наповнює нас собою». Взірець великої святості та вічної нагороди в Небі для кожного з нас є заохоченням до доброї та невтомної праці над собою, особливо у часі спокус.

По завершенні Літургії владика Володимир у супроводі священнослужителів урочисто виставив до почитання мощехранильницю, в якій зберігається частка мощей святого Антонія. Вірні спільно звершили Акафіст до святого, а відтак отримали нагоду приступити до реліквії,  а також і до копії Вифлеємської ікони Богородиці, яка протягом усього різдвяного посту зберігається у храмі.

Світлини

Прес-служба Курії Львівської Архиєпархії

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube