Слово Митрополита Львівського на двадцять третю неділю по Зісланні Святого Духа

 

Еф 2,4-10;

Лк 8,26-39                .

Необхідно пам’ятати, що ми тимчасові мешканці на землі, ніби туристи, що прилетіли з іншого краю. Господь дарує нам кілька років життя на цьому світі, щоб перенести нас в інший благородний світ. В цьому світі живемо для того, щоб бути вірними Богові, Його любити і прославляти, тобто гідно приготуватися до вічного життя в потойбічному світі. Святий апостол Павло не бажав говорити про себе, хвалитися, лиш написав такі слова: «Я знаю чоловіка в Христі, що він чотирнадцять років тому чи в тілі, не знаю, чи без тіла, не знаю, знає Бог був узятий до третього неба… і чув він слова невимовні, що не можна людині їх висловити» (2Кр 12,2;4). Господь певним особам показував красу неба, щоб вони заохочені тим, ще вірніше Йому служили й залишали правду про життя в іншому світі. Згаданий апостол наступними словами засвідчив про небо: «… Чого око не бачило й вухо не чуло, і що на серце людині не впало, те Бог приготував був тим, хто любить його!» (1Кр 2,9). Ісус Христос прийшов у світ не чого іншого, лише щоб переконати людей про те, щоб вони докладали усіх зусиль на взяття Небесного Царства, яке Він здобув для нас, проливаючи свою святу кров на хресті. Спаситель після повернення з пустині почав переконливо проповідувати: «… Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!» (Мт 4,17). Це небо бачив святий диякон Степан у синедріоні, промовляючи  перед первосвящеником, старшими та книжниками: «… Ось я бачу відчинене небо, і Сина Людського, що по Божій правиці стоїть!» (Дi 7,56). Є Бог, є небо, є вічність, існує нагорода, теж існує покарання за погане й нечестиве життя! В цю правду хтось може й не вірити, але з цією правдою зустрінеться кожна людина, яка зачалася в лоні матері. Ісус Христос прийшов на світ, Він – Син Божий, Друга Особа Бога, визволив нас від неволі диявола, воскрес із мертвих, чого боялися служителі синагоги, відкрив нам дорогу до Царства Небесного.

Якось Ісус з апостолами прибули на берег Гадаринської землі. Христос вийшов із човна, і незабаром зустрів Його біснуватий чоловік. Демон тримав його у своєму посіданні так, що він навіть не вдягався і мешкав у гробах. До слова скажу вам про те, що минулого року ми мали справу з одним молодим чоловіком, жонатий, який втікав з дому, також вночі й бігав по цвинтарі. Навмисно не називаю його імені та місця проживання. Він не бажав нікого слухати, злий дух намовляв його, щоб покінчити життям… Сам чоловік не дужої структури, але кілька сильних людей не могли його втримати. Хворий не приходив у церкву. Якось вдалося привести цього чоловіка до священика, який став молитися над ним відповідні молитви. Це тривало певний час, з нього щось кричало, тривожило, застрашуючи інших… А священик молився кожного разу, коли його приводили у церкву… Згодом біс залишив його. Потім оздоровлений зі сльозами приходив, запитуючи, чим може віддячитися, бо чується здоровим, може працювати, заробляти й утримувати сім’ю. Правда, з цього часу, як вигнали демона, він постійно приходить у церкву, щоб молитися, сповідатися, каятися й причащатися Тіла й Крові Господньої. Це – наш час, тепер серед нас трапляються не поодинокі випадки, коли дияволи входять у людей та мучать їх. А які муки терпітимуть ті, що служили дияволам і занапастили свої душі!? Демон не хоче програвати, він воює за душу людини до кінця, щоб її погубити у пеклі, у вічному вогні.

Отець Франческо Бамонте, італійський екзорцист, у своїй книжці «…І визволи нас від лукавого» навчає, що Страсна п’ятниця є днем надзвичайної ласки. Проводячи в цей день екзорцизм у 2006 році, священик читав уривок Євангелія, а демон між іншим сказав: «Ми також були там, біля підніжжя хреста, одні підбурювали їх проти нього (Ісуса)… інші спокушали їх, породжуючи в їхніх умах сумніви, що він насправді не був Месією. … Які дурні! Ми прогнали звідти багатьох осіб, які вже не вірили, перелякалися, коли побачили, як він помирає. І небагато тих, що залишилося, переконалися, що він помер, що все було неправдою, бо, якщо він помер, то вже не було що робити. … ми спокушали також Івана, ми казали йому: Поглянь, що сталося з вашим Месією…» (стр. 109-110). Так жваво діяли дияволи, коли Ісуса розпинали на хресті, щоб привести людей до зневіри. Зрештою, ця книжечка є у нашій церковній крамниці та дві інших цього автора, де написано про злих духів, які воюють проти людей. Можна багато довідатися… Чому говорю про те? Не так давно зустрів одну жінку, яка ходить у церкву, сповідається та причащається, але не вірить у прояви диявола. Їй запропоновано прийти у церкву Воскресіння ГНІХ, що в кінці вулиці Городоцької у Львові, коли священик молиться екзорцизми, а вона не рішається. У нашій Архиєпархії маємо кілька священиків, які моляться на опанованими особами й допомагають людям позбутися злого духа, виганяючи його. Але пам’ятаймо, що ці випадки не кінець дії диявола, він постійно спокушає людей, підшіптує грішні пропозиції, щоб ображати Бога. Звичайно, що це Господь проганяє злого духа з людини, як читаємо у Євангелії, та Він бажає користуватися своїми слугами – священиками. Служімо щиро Господові, бо Він за нас помер на хресті й бажає нам вічного щастя. А диявол хоче усіх погубити у вічному вогні. Така правда! Святий апостол Павло навчає, що ми спасаємося Божим даром, вірою, за якою необхідно жити, а не власними зусиллями. Хай Божа мати допомагає нам жити вірою в Бога й здобути вічну нагороду!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

4 листопада 2018 р. Б., Архикатедральний Собор святого Юра, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube