У Львівській Духовній Семінарії провели Всеукраїнський форум «Соціальне служіння громади»

20 жовтня 2018 року  у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбувся всеукраїнський форум «Соціальне служіння громади». 160 учасників із усієї України, а також гості з Білорусі, мали нагоду взяти участь у цьому заході. Подія зібрала всі єпархіальні команди та представників парафій, які отримали можливість для обміну досвідом, поширення нових ідей для активізації та соціального служіння.

Форум провели в рамках проекту з активізації соціального служіння парафіяльних громад УГКЦ, який Карітас України впроваджує в партнерстві з Відділом соціального служіння УГКЦ. Упродовж року 14 єпархіальних та екзархальних команд підвищували рівень соціального служіння у понад 125 парафіях УГКЦ.

Відкрив зібрання Преосвященний владика Василь, Екзарх Харківський, голова Відділу соціального служіння УГКЦ. Він підбив підсумки реалізації Стратегії соціального служіння, яка була  затверджена Синодом у 2016 році.

Загалом учасники Форуму мали нагоду почути доповіді щодо перспектив розвитку соціального служіння у громадах. Спікерами заходу стали: Тетяна Семигіна, доктор політичних наук, доцент, проректор з наукової роботи Академії праці, соціальних відносин і туризму, а також Василина Дибайло, директор Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині».

Пізніше доповідачки разом з іншими модераторами – експертами Тарасом Брижоватим (БО «Соціальна служба «Віфанія»), Мар’яною Кащак (Львівська освітня фундація) та Григорієм Селещуком (Карітас України) – вели з учасниками роботу в групах.

Практичний досвід учасникам Форуму запропонували о. Роман Бобесюк (засновник Духовного осередку молодіжного та сімейного дозвілля у місті Дубно Рівненської обл.), о. Андрій Будзак та Уляна Варварук (засновники «КУБу», Клубу успішного батьківства у Надвірні Івано-Франківської обл.), а також о. Андрій Насінник та Наталя Семитоцька, фасилітатори Центру соціальної згуртованості з міста Лозова Харківської обл. Презентації діяльності Карітасу на своїх теренах представили партнери Карітасу України – о. Віталій Дабраловіч (Карітас Білорусі) та о. Мирослав Русин (Карітас Мукачівської єпархії).

Форум завершився підбиттям підсумків, обміном враженнями та контактами. Зокрема, команда Коломийської єпархії зазначила, що Форум для них став «…діленням досвідом та підбиттям підсумків року, в якому служіння ближньому стало ближчим для кожного з нас». «Для всіх ця подія стала натхненням для подальшої праці. Особливо натхненним було слухати і бачити ту роботу, яку представляли Карітаси та соціальні центри міст, містечок та селищ із різних регіонів України, а також працювати в групах, де була можливість поділитися своїми думками, перейняти досвід інших та відповісти на питання, які турбують», – поділилася команда Коломийської єпархії.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube