Слово Митрополита Львівського на рукоположення Степана Мишковського

Кл 2,13-20;

Лк 9,18-22.

Дорогі молільники, Ісус Христос молився окремо, а біля нього були учні. Згодом Він поставив їм запитання: за кого Його уважають люди? Почув різну відповідь: за Івана Хрестителя, за Іллю чи за якогось давнього пророка, який воскрес. Значить, люди здавен вірили у воскресіння. Як вони розуміли це воскресіння, нам не відомо – бо Христос багато разів говорив про своє воскресіння, але Його учні не вірили у це. Вони слухали Спасителя, але серйозно не сприймали Його слів. Ісус захотів, щоб і учні сказали свою думку про Нього, хоч він добре знав їхні міркування. Просто бажав, щоб почули присутні. Петро не чекав на запрошення говорити, відразу проголосив: «… Ти є Христом Божим». Син Божий заборонив їм про це говорити, але повідомив їх про себе, що Йому необхідно багато терпіти, померти, але Він воскресне третього дня. Звичайно, вони не бажали, щоб Ісус помер, залишив їх. Бо коли три учні були свідками Христового преображення, Петро сказав: «… Господи, добре нам тут бути; коли хочеш, напну тут три намети: одне тобі, одне Мойсеєві і одне Іллі» (Мт 17,4). Це ж саме питання звучить і у сумлінні для нас: ким є Ісус Христос для мене? Хто Він у моєму житті? Далекий пророк, святий Іван Хреститель, хтось інший? Чи Син Божий для мене мій брат, друг, Спаситель і Господь?! Хто для мене Ісус Христос та як я спілкуюся з ним?

Сьогоднішній день у нашій Церкві присвячений святому апостолу Якову Алфеєвому. Він був одним із 12-ти апостолів. Проповідував слово Боже в Юдеї, Едессі, Газі в інших містах і зайшов до Єгипту. Там його розіп’яли на хресті. Це – відважний учень Ісуса Христа, який виконував волю свого Учителя і віддав своє життя з любові до Господа.  Ішов у різні місця, щоб навертати людей до Бога. Був свідком життя Божого Сина і тим ділився з іншими, не лякаючись жодних тортур. Любов Божа перемогла у його серці страх, те, що Боже у його житті, стояло понад те, що людське!

Ми з вами стали свідками духовного народження священика. Господь використовує рук і голосу єпископа, щоб певних осіб вчинити священиками. Сьогодні це звершилося над дияконом Степаном, який став священиком Христовим. У книзі Вихід записані слова, якими Господь давав вказівку Мойсеєві про синів Арона: «І помажеш їх, як помазав їхнього батька, і будуть вони священнослужити Мені. І станеться, що помазання їх буде на них на вічне священство…!» (Вих 40,15). Говориться про вічне священство, чого ніхто не може відмінити, бо це – Божа постанова. Три юнаки, яких Навуходоносор казав кинути до розпаленої печі, з Божого веління не були пошкодженні вогнем. Вони славили Господа у вогні та закликали багатьох, щоб це чинили у своєму житті, також зверталися до священиків: «Благословіть Господа, священики Господні! Хваліть й вознесіть його повіки» (Дан 3,84). Завдання священика прославляти Бога усім своїм єством, на усякому місці славити Його. Господь покладає велику надію на священика, бо він Його слуга, який гідно виконуватиме Його волю  й інших буде навчати, щоб достойно служити Господові. Коли Ісус Христос зцілив прокаженого, звернувся до нього такими словами: «… Дивись, нікому не розповідай, але піди покажися священикові та принеси дар, який наказав Мойсей [у законі] як свідчення їм» (Мт 8,4). Необхідно було показатися священикові, який проголошував прокаженого здоровим. Таким було бажання Господа ще у Старому Заповіті. А в Новому Завіті Ісус Христос дав ще більшу владу священикам, кажучи: «Кому відпустите гріхи – відпустяться їм; кому затримаєте – затримаються» (Iв 20,23).

Дорогий наш священику Степане, Господь полюбив тебе й підніс до великого уряду: бути Його близьким слугою, другом і братом. Старайся виправдати довір’я Господнє і гідно виконувати Його волю, як Його священик. Хай сподівання Господні виправдаються на тобі!  Віддаємо тебе в опіку Божій Матері, називай її відважно ласкавим словом: «Моя Мама!» Хай благословення Боже спочиває на тобі!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

22 жовтня 2018 р. Б., Архикатедральний Собор святого Юра, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube