Слово Митрополита Львівського на відкриття семінару постуляційного центру

Доброчесні отці, преподобні сестри, достойні учасники конференції, дякую отцю Полікарпу Марцелюку та його працівникам, які щиро стараються про працю постуляційного центру! Завдання цього центру: розшукувати і провадити працю над життям осіб, які відійшли у вічність, проживши праведне життя. Це – особи, які практикували чесноти та жили праведно перед Богом. Глибокі слова знаходимо у Святому Писанні, які промовив Господь до 99-літнього Авраама: «… Я Бог Всемогутній! Ходи перед лицем Моїм, і будь непорочний!» (Бут 17,1). Авраам не був священиком, ні ченцем, ані печерником, простою людиною, що жила, подібно, як інші, а Господь ставив йому таку вимогу, яку той міг сповнити. Бог не ставить перед людиною такого завдання, яке вона не може виконати. Святий апостол Павло писав коринтянам: «Бо це воля Божа, освячення ваше: щоб ви береглись від розпусти» (1Сл 4,3). Берегтися гріху відносно чистоти – означає прямувати дорогою освячення. У Коринті на той час панував страшний занепад морального життя, люди жили так, як бажали, щоб догодити своїм пристрастям. А ось появився хтось, апостол Павло, який навчав про що інше, дорожив вічним життям людей, настановляючи їх на дорогу праведності. Завдання працівників постуляційного центру знаходити й описувати, представляти відповідним установам Церкви геройську практику чеснот належними особами. Людина знаходиться в різних обставинах протягом свого життя, тому дуже важливо, щоб така особа тримала рівень праведності всюди, де вона знаходиться: у вигідних й сприятливих умовах, та у невигідних й тяжких обставинах.

Бажаю усім учасникам заходу духовного наповнення та успіху! Дякую тим особам, які приготовляли цей семінар! Подяка доповідачам, які приготували свої виступи, щоб вчитися самим й допомагати іншим в осягненні певних знань! Кожен подібний захід має поставлену благородну мету, уважаю, що й цей семінар допомагає нам глибше зрозуміти життя благо-приємних осіб, які відзначалися виразною практикою чеснот перед Богом. Це необхідно фіксувати, описати й знайомити загал віруючих про можливість жити у світі праведним життям. Ми – не перші, перед нами були попередники, які жили праведно! Якщо святим це було під силу, чому б нам це складало неймовірні труднощі?

Благословляю цей захід і призиваю Господа, щоб Він надихав усіх гідно трудитися на Його славу та спасіння душ! Хай цей семінар принесе користь у праці над описом життя праведних осіб. Хай розвивається цей постуляційний центр й приносить велику користь у житті нашої Церкви! Користаймо із запропонованого навчання, щоб принести користь нашим душам!  Хай Бог благословить усіх своїми щедрими дарами! Поручаю семінар Богоматері Марії. Дякую організаторам на чолі з отцем Полікарпом та усім учасникам цього одухотвореного заходу!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

15 жовтня 2018 р. Б., монастир ЧСВВ, смт. Брюховичі

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube