Слово Митрополита Львівського на відкриття меморіалу пам’яті 24 ОМБ імені короля Данила у Яворові

 

2Кр 1,8-11;

Лк 5,27-32.

Доброчесні отці, достойні молільники, святий євангелист Лука описав подію зустрічі Ісуса з митником. Написано, що митник сидів – значить, Ісус підійшов до нього й промовив: «… Іди за мною». Той встав і пішов за Христом. В дорозі нав’язалася відповідальна розмова, яку митник прийняв дуже серйозно. Слова Христові діткнулися його душі. Він не хотів відпустити Спасителя просто так, тому й запросив на велику гостину. Туди прийшло багато митників, друзів Левія, які сиділи при столі й слухали слів Господа. Слова Спасителя западали їм в душу, бо до цього часу митники, здебільшого, мислили, як би зібрати більше мито й для себе відстібнути ласий шматок. Мабуть, багато з них щось чули про Ісуса і їм приємно було спокійно почуватися у його товаристві. Митників захоплювали слова Христа, вони вірили Йому й радо слухали Його. Невідомо, як довго Ісус пробув зі своїми учнями у Левія, але там знайшлися й погані язики: фарисеї та книжники, які ставили питання учням Христа: «… Чому з митниками та грішниками ви їсте та п’єте?» Ці особи поставили себе вище самого Господа, були високої думки про себе. Замість слухати навчання Христа, вони судили Його, понижували у своєму серці. Так завжди чинять погані особи, які поважають лише себе й не зважають на інших. Господь прибув з іншою метою, Його ціллю не було сидіти й пригощатися. Так, він знайшовся поміж грішниками, але не критикував їх, лише промовляв, щоб спонукати до покаяння та навернення на Божу дорогу. І Левій був перший, який усе залишив і пішов за Христом. А Спаситель, почувши закиди фарисеїв, відреагував на це, мовлячи, що хворі потребують лікаря. Він прибув, як лікар до недужих душею, щоб зціляти їх. Слова Спасителя попадали в ціль, бо митники дуже уважно слухали Його, не маючи жодного закиду до Ісуса. Вдумувалися у Його слова, які чинили зміну в їхніх серцях та зціляли від духовної недуги. Митники, подібно як одного разу слуги фарисеїв, сказали до архієреїв: «… Ніколи ще не говорила так жодна людина, [як цей чоловік]» (Iв 7,46). Слова Ісуса мають велику силу, Господь сам говорив учням: «Ви вже чисті через слово, яке я вам сказав» (Iв 15,3). Слова Господні впливають на душу людини, яка приймає їх у своє серце. Ісус же озвучив, що Він прийшов кликати до покаяння грішних. Бог нікому не нав’язується, хоч є всемогутній, однак шанує вільну волю кожної людини, поважає її вільний вибір. Вільна воля це – великий Божий дар! І всемогутній Бог шанує волю людини, навіть тоді, коли вона виступає проти Бога. Таким був вибір апостола Юди, що зрадив Його. Прикладаймо багато зусиль, щоб не надуживати Господньої волі, а використовувати її завжди на славу Бога та керувати до любові ближнього. Син Божий прийшов і нас кликати до покаяння, тому часто каймося за наші прогрішення, бо час поспішно приближує нас до вічності.

Завтра велике свято Покрову пресвятої Богородиці, а це означає, що вона могуча наша заступниця перед Господом. Марія не тільки глибоко зберігала слова Ісуса у серці (пор. Лк 2,51), бо на весіллі у Кані: «Як забракло вина, Ісусова мати каже до нього: Не мають вина» (Iв 2,3). Марія уболіває над долею людини, допомагає їй у свій спосіб, щоб провадити її до щасливої вічності. Ми не просто народилися й так живемо, щоб жити, але ми відповідальні за своє життя перед Господом, який нам дарував безсмертну душу. При нашому зачатті в утробі матері, Бог відразу створив нам безсмертного духа, що проявляє себе в міру розвитку особи, тобто кожної людини. І наша мета життя на землі не лише старатися про їжу, одежу, помешкання, авто, комп’ютер, меблі тощо. Ні! Наше перше завдання: гідно служити Богові та ближнім. Ми повинні виконувати Заповіді Господні, бо вони вказують нам дорогу до вічної нагороди! Богородиця не порушила найменшого припису, що повіряв Божий Закон. Демон бажав її спокусити, наклонити до легковажності Господніх законів, але вона була вірна Богові завжди, без жодного сумніву чи вагання! Вона – велика наша покровителька, наша заступниця, наша пречудова Мати! Звертаймося у молитвах до Богородиці, як до нашої матері, просімо її своїми словами, розмовляймо з нею, прибігаймо до неї у наших бідах та тоді, коли нам добре поводиться – дякуймо її! Молімося до Богородиці не лише за себе, але за інших людей, за наших рідних, знайомих, за мир в Україні, теж, за наших ворогів! Бо Син Божий поручав: «Тож любіть ворогів своїх, робіть добро, позичайте, нічого не очікуючи, – і буде винагорода вам велика, будете синами Всевишнього, бо він добрий і до невдячних та злих. Будьте милосердними, як і Батько ваш милосердний» (Лк 6,35-36). Просімо Богородиці, щоб навчала нас бути милосердними для себе та ближніх. Трудно любити ворогів, але вона прощала тим, хто розпинав її Сина на Хресті.

Зі святом Покрови Богородиці пов’язане святкування Дня українського козацтва з 1999 року, а з 2014 року указом Президента на празник Покрови призначено День захисника України. Молімося за наше військо, за його силу, відвагу, за духа мужності, любові до свого народу та Батьківщини! Поручаймо наших військових Покрову пресвятої Богородиці, щоб берегла їх від видимих та невидимих ворогів! Пресвята Богородице, бережи наше військо, наш народ і нашу країну від усяких ворожих зазіхань! Ми – твої діти, а ти, Маріє, – наша Мати, до якої обіцяємо молитися! Вітаємо наше військо, захисників Батьківщини, теж наших військових капеланів з професійним святом захисника України та чудовим святом Покрови Богородиці! Благаємо у пресвятої Марії благословення й опіки над військовими особами!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

13 жовтня 2018 р. Б., церква Покрови Богородиці, м. Яворів

 

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube