Слово Митрополита Львівського на освяченні хреста незнаним борцям за волю нашого народу і України

Доброчесні отці,

Високоповажні представники влади,

Достойні учасники заходу, виконавці та жертводавці пам’ятного хреста,

дякую усім вам за участь у цьому молінні, на якому ми посвятили пам’ятний хрест незнаним героям, жертвам сталінських репресій та усім іншим, які виборювали свободу Україні, нашому народові, поклавши своє життя! Багато невинного люду загинули в різних місцях нашого краю та просторої Росії: Сибіру, Далекого Сходу, суворої Півночі, теж Казахстану, Мордовії чи в інших місцях, які скриває земля, але жодне життя не скрите перед Господом Богом! Спаситель сказав: «Бо нема нічого захованого, що б не виявилося, і нема таємного, яке не розкрилося б» (Мр 4,22). Кожного року святкуємо празник Усіх Святих Українського Народу, а їх дуже багато. Ми знаємо лише одиниці святих, подібно, як і цей пам’ятний хрест, що домінує на символічній могилі багатьох незнаних нам жертв. У цій могилі духом бачимо сотні тисяч пропалих безвісті, репресованих та невинно вбитих дітей, молоді, батьків, осіб дозрілого віку, бабусь та дідусів! Лише одному Господу відомі усі особи, що стали жертвою злобних людей та жорстоких режимів!

Не критикуємо нікого, Господь видасть найсправедливіший вирок кожній особі, яка покаялася і тій, яка не мирилася з Богом ніколи. Ми будуємо могили, ставимо хрести, згадуємо про наших героїв та невинні жертви, добре, що це пам’ятаємо. За усіма впалими криється вічність, а у вічності: спасіння або покарання – цього вироку ніхто не в силі відмінити! І я, і всі тут присутні незабаром зустрінемося у вічності. Це – дуже близько. І немає значення, чи хтось вірить або заперечує вічність, прихильний чи критикує. Кожна людина вільна й поступає так, як їй пасує чи здається, що вона справедлива у своєму виборі. Але найсправедливіший Господь, який пропонує усім людям свої Заповіді, положив їх глибоко у людському серці, звідти сумління людини у своїй формі відзивається на кожну думку, слово або вчинок.! Божий закон незмінний!  Святе Писання пригадує: «Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли Син Людський прийде» (Мт 25,13). Така була воля Небесного Отця, щоб його Син, Ісус Христос, з любові до людей був катований їхніми руками, а згодом помер на хресті!  Багато із людей, як читаємо, терпіли з любові до Бога та ближнього: «… зазнали наруги та ран, а також кайданів і в’язниць. Були побиті камінням, були перерізані, вмерли, зарубані мечем, тинялися в овечих і в козячих шкурах – збідовані, знедолені, покривджені» (Євр 12,36-37).

Хай Господь благословить вас своєю ласкою, як людей доброї волі! Дякую тим особам, хто старався, вкладав кошти, проектував й споруджував цей монумент хреста! Пам’ятаймо про наших заснулих, а вони ніколи не забудуть про нас!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

12 жовтня 2018 р. Б., м. Миколаїв

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube