Студентські капелани розпочали працю в новому академічному році
  • 1 жовтня 2018 року на кафедрі культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка помолилися Молебень до Богородиці з нагоди початку навчального року та свята, адже кафедральна каплиця має імена Віри, Надії, Любові і їх матері Софії.В молебні взяли участь студенти, викладачі та декан факультету, а співали його випускники вишу. Опісля відбулась робоча зустріч з деканом, його заступником і головою студентської ради про співпрацю факультету з ЦСК. Зокрема вирішили організовувати щомісяця богословську зустріч із студентами.

 

  • 2 жовтня відбулися богословські зустрічі одразу в декількох гуртожитках львівських університетів. Для деяких закладів це уже традиційний досвід, а для декого – абсолютно новий!
У гуртожитку №8 ЛНУ ім. І. Франка ця зустріч відбулася вперше і зібрала вона чимало студентів. Говорили про проекти Центру Студентського Капеланства і про різні літургійні особливості.
 У двох гуртожитках Медичного університету (№5 та №7) семінаристи і капелан провели перші ознайомчі зустрічі та спланували працю із студентами на семестр. Тема зустрічі у ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій – причини і проблеми суїциду. Цю тему обговорювала також чимала аудиторія.
Подібні зустрічі відбуватимуться там щовівторка!
  • Окрім вище згаданих зустрічей, 2 жовтня відбулася перша зустріч студентів на “каві з капеланом” з отцем Юрком Остапюко, який цього разу говорив про етику серця.

Серце – це місце зустрічі, діалогу, формування та дії. В пізнанні нашого серця є певні перешкоди, так звані “небезпеки серця”: байдужість, закритість, розчарування, зверхність, літеплість, нелюбов. Визначення кожної детально розглядалося на зустрічі, а також багато інших аспектів. Молодь навіть отримала домашнє завдання, яке перевіримо наступного разу. Тому запрошуємо студентів на каву з капеланом знову!

“На каву з капеланом” – це новий блок зустрічей зі студентами, у якому молодь разом з капеланом руйнуватиме стереотипи щодо сучасної духовності та духовенства, а також буде збагачувати себе новими та актуальними відповідями на сьогоднішні виклики молодої людини та християнина.

  • Також, 2 жовтня капелан ЛНУ ім. І. Франка отець Мар’ян Мисяковський презентував діяльність Центру Студентського Капеланства для старост перших курсів.

Захід відбувався в Актовій залі університету. Презентація коротко охопила всіпроекти ЦСК і студентів неабияк зацікавив літній відпочинок ЦСК, а саме походи в гори. Отже, відпочивати влітку буде з ким! Є надія, що молодь налаштована не тільки відпочивати, а й вчитись, тому капелани запрошують і до участі в інших проектах центру.

Богословські зустрічі в гуртожитках. День 2.

  • 3 жовтня відбувся ряд богословських зустрічей в гуртожитках кількох університетів, а саме НУ “Львівська політехніка“, ЛНУ ім. Івана Франка, Української Академії друкарства, Національного лісотехнічного університету та Львівського торговельного-економічного університету. У Львівському інституті медсестринства та лабораторної медицини ім. А. Крупинського 3 та 4 жовтня відбулися 2 зустрічі з першокурсниками, на яких було представлено діяльність ЦСК.
    В більшості гуртожитків відбулися ознайомчі зустрічі, на яких капелани і семінаристи розповідали про план зустрічей та відповідали на різні запитання. Тому конкретні теми будуть вже з наступного тижня.

 

  • 4 жовтня відбулася перша в цьому семестрі лекція Студентського дня. Розпочали з курсу “Статеве виховання”. Отець Юрко Остапюк трохи “погонив” студентів по лекціях минулого семестру. Згадали і про 3 стовпи подружжя, і про подружню клятву, і про різні подружні “анекдоти”.
    В рамках сьогоднішньої теми, “Етики стосунків”, говорили про дари подругів: повагу, визнання та ніжність. А також про фундамент стриманості у подружжі, яку глибше розглядатимемо наступного четверга.

За матеріалами інтернет ресурсів ЦСК: Капеланство.info, та ЦСК у Facebook

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube