Слово Митрополита Львівського на десятиліття заснування спільноти «Лярш»

Флп 1,1-7;

Лк 4,37-44.

Ім’я Ісуса Христа набирало розголосу в кожному місці, де Він лиш появлявся. Син Божий прийшов з доброю новиною до людей, навчаючи їх про Боже Царство. Це захоплювало людей. І Він милосердився над хворими особами, як описано про тещу Петрову, яку звільнив від гарячки. Господь не вживав жодних ліків, рухів чи певних заклинань. Ні! Він своєю Божою силою, як Володар неба і землі, як Творець усього видимого і невидимого, своєю волею звільняв людей від хвороб чи виганяв злих духів. На хворих клав руки, і ті ставали здоровими, незважаючи на тяжкість недуги. Сама Його присутність заставляла демонів виходити із людей! Вони називали його Сином Божим, а Він не давав їм можливості промовляти, не хотів визнання від злобних духів, дияволів. Господь до пізнього часу, до ночі, служив людям, тривав при них, поки усі розійшлися. А вчасним ранком Ісус уже був на самітному місці, щоб розмовляти зі своїм Небесним Отцем, таким способом навчав присутніх про необхідність молитви, розмови з Богом. Люди часто не шукали Ісуса, як Бога, щоб Йому поклонитися та прославляти Його. Ісус сам сказав присутнім, що слідували за Ним: «… Ви шукаєте мене не тому, що чуда бачили, а тому, що хліб їли та й наситилися» (Ів 6,26). Справжні чуда творить лише Бог! Люди ж залишалися на своєму матеріальному рівні, бажали вигоди та насититися їжею. Спаситель усе чинив, щоб їх підняти на вищий рівень мислення та життя. Він прийшов навчати про Царство Боже, яке очікує людей і за що необхідно боротися!  Господь бажає усім спасіння, тому, коли певні особи бажали Його затримати для себе, Він пояснив, що Його місія інша – і Він посланий до усіх звіщати Добру Новину. Господь бажає усім людям спасіння, Він помирав за усіх, бо полюбив людину до кінця: «… Ісус, знаючи, що вибила його година переходу з цього світу до Отця, полюбивши своїх, що були в світі, полюбив їх до кінця» (Ів 13,1). Бог любить нас, незважаючи на помилки, які чинять люди. Він завжди очікує каяття та навернення людини, бо дуже полюбляє нас й бажає нагородити, вчинити щасливими.

Ісус Христос продовжує говорити до людей до сьогоднішнього дня через священиків, духовну літературу, через внутрішнє натхнення, через спасенну історію свого життя. Його святе Провидіння та воля спонукують мудрих людей задумуватися над життям та вічним спасенням. Ми вдячні нашому Господові, Спасителеві людства, за Його велику любов до нас! Ми любимо Бога, прославляємо нашого Спасителя Ісуса Христа, ми покланяємося Синові Божому і вдячні Йому за Його любов, що Він показав, вмираючи на хресті та своїм воскресінням з мертвих! З нашого боку, стараймося жити життям Євангелія, як писав святий апостол Павло до филип’ян. Щоб це життя було гідне любові Господа кожного дня. Бог любить нас, ми відповідаймо великою любов’ю до нього! Хай пресвята Богородиця, наша небесна Мати, допомагає усім в освяченні та спасінні душі!

Вітаю Львівську спільноту «Лярш-Ковчег» з десятою річницею, як тих, що стали першою офіційною спільнотою Міжнародної Федерації Лярш! Хай Бог благословить усіх вас, дає творчого та духовного натхнення звершувати кожного дня його волю та освячувати свої душі! Поручаю вас покрову Божої Матері, бажаю вам дружнього, гідного християнського життя та доброго здоров’я!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

1 жовтня 2018 р. Б., Церква Всіх святих Українського народу, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube