Слово Митрополита Львівського до катехитів

1Кр 15,39-45;

Лк 4,31-36.

Достойні катехити, любі молільники, для нас, віруючих людей, дуже важлива справа, щоб гідно молитися Богові та Йому єдиному служити! Добра молитва вимагає уваги, спокійної концентрації та любові до Бога! У молитві важливо довіряти Богу, спокійно спілкуватися з Ним, як з особою, що найкраще нас розуміє, і не допускати жодного сумніву в серце про те, чого просимо. Господь любить нас і він доказав це усім людям, вмираючи на хресті. Син Божий просив Небесного Отця: «… Отче, відпусти їм, не знають бо, що роблять…» (Лк 23,34). Ісуса прибивали до хреста, а він молив свого Отця, щоб той не пам’ятав гріха розпинателям, а разом з ними усім тим, хто ображає Бога своїми беззаконнями та своїм нечестивим життям. Це – образ нашого люблячого Господа, який прийшов, щоб «шукати і спасти те, що загинуло». Син Божий навіть не натякав про зневаги, катування, насмішки й розп’яття Його на хресті, уся його увага спрямована на те, щоб люди любили Небесного Отця, були вдячні Йому та виражали це усім своїм життям. Чи люди так роблять? Чи пам’ятають сьогодні християни про велику любов Ісуса Христа до них? Чи ми пам’ятаємо щоденно й дякуємо Богові за Його страждання та безмежну любов до нас?! Ми, священики, ченці, черниці та зібрані миряни, повинні навчати людей й пригадувати їм про потребу любові до Бога, відповідальність перед ним за життя, про необхідність покаяння, вічність, про нагороду або покарання. Наш обов’язок – насамперед свідчити своїм життям любов до Господа, уболівати та молитися до Нього за усіх людей.

Із прочитаного євангельського уривку довідуємося про нечистого духа, який мучив чоловіка. Ті прокляті духи продовжують мучити людей до сьогоднішнього дня! Вони не обов’язково мають увійти в людину чи у видимий спосіб опанувати її. Демони, як нечестиві духи й вороги, спокушують людей своїми грішними пропозиціями, представляючи людям гріх в пречудній обгортці, як «потрібне добро». А хто звільнив людину від демона? – Ісус Христос, Син Божий, що продовжує допомагати людям, щоб долати зло й не служити дияволу. Сатана не любить Бога, він ненавидить людину, яка служить Господу й впевнено прямує до щасливої вічності. А злому духу щастя не посміхнеться ніколи, тому що він повіки не скориться Господу, не покається перед Сином Божим, хоч свідомий свого вічного покарання. Подумаймо лише, що диявол у своїй гордині волить вічно терпіти, як покаятися перед Господом й бути щасливим! Який важкий гріх – гординя! Він – перший серед головних гріхів! Демон мовив: «… Я знаю, хто ти: ти – святий Божий» (Лк 4,33). Ісус не потребував такого визнання, він очікує, радше, на примирення та каяття. А диявол не каявся, лише жбурнув чоловіком до землі й залишив його. Люди жахаються такої сцени, але мало хто кається й змінює свій спосіб життя. Тому свідомим особам про існування вічності та відповідальність перед Богом за своє життя, необхідно молитися й перепрошувати Господа за негідні вчинки інших осіб! Докладаймо усіх зусиль та вміння, щоб правда про люблячого Господа знайшла притулок в кожному серці, до якого маємо можливість промовляти в різний спосіб. На церковних особах лежить важкий обов’язок катехизувати й навчати людей про люблячого Бога! На це вказують рішення синодів УГКЦ, про це навчав наш праведний митрополит Андрей, він керував увагу на те, що проповідь повинна скріпляти віру людини в Бога. Праведний Митрополит згадував про необхідність «катехитичних, догматичних та позитивних проповідей». Він навчав: «Моралізуванню можемо лишити дуже малу частину всіх бесід, а 99℅ посвятити позитивній праці віри… Тому-то такі безмірно важні катехитичні проповіді й безнастанна, усильна наука катехизму для дітей, для старшої молоді та для дорослих» (Митроп. Андрей, «Про завдання проповіді… Про важливість проповіді та катехизації», 1940 р., квітень, Львів).

Дорогі наші катехити, дякую вам за ваше посвячене служіння Богові та святій Церкві! Пам’ятайте про важність та велику потребу навчання катехизму, навчання віри та гідного християнського життя, бо за тим криється вічне спасіння! Наше завдання сіяти добре зерно віри через навчання катехизму. Святий апостол Павло писав: «Я посадив, Аполлос поливав, Бог же зростив, так що ні той, хто садив, є чимось, ні той, хто поливав, а Бог, який зрощує» (1Кр 3,6-7). Хай добрий Господь благословить вас, ваші добрі вчинки, ваші сім’ї та усіх тих, до кого вас посилає! Віддаю усіх вас покрову Богородиці!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

29 вересня 2018 р. Б., Архикатедральний Собор святого Юра, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube