Слово Митрополита Львівського на початок навчального року в Семінарії

1Кр 10,23-28;

Мт 24,34-44.

 

Всесвітлі отці Ректори,

Доброчесні отці,

Дорогі наші семінаристи,

Достойні богомольці,

з усієї сили свого серця вітаю усіх присутніх на цьому Божому молінні! Нас зібралося більше, як двох чи трьох, про що згадував Ісус Христос, де він радо перебуває у такому благородному товаристві. Бог є з нами, Він – посеред нас і в нас! Молимося з Господом завжди, який нас навчає глибокої молитви! Посвячуймо радо час на молитву, переконаймо себе, що перебуваємо на прийомі чи розмові з Творцем неба і землі, нашим Спасителем, Добродієм, нашою Любов’ю! Коли нам приємно розмовляти й перебувати в товаристві дорогих друзів, тоді чому б нам було немило розмовляти з Господом, Який з любов’ю споглядає на нас під час молитви? Ісус Христос, правдиво і з любов’ю називає нас ласкавими словами: «Коли ви робите все, що я вам заповідаю, то ви – друзі мої» (Ів 15,14). Ми – друзі нашого Спасителя, а добрі друзі люблять перебувати у своєму колі, розуміються взаємно, нічим не знеохочуються в спілкуванні між собою! Пізнаваймо себе в кружку нашого Господа! Визначмо своє місце в колі Сина Божого! Зосереджуймо свій розум під час молитви та протягом дня, щоб не блукав по бокових предметах, а прямував до завдань та побажань Спасителя: «У мені перебувайте – а я у вас! Як неспроможна гілка сама з себе плоду принести, якщо не перебуватиме вона на виноградині, ось так і ви, якщо не перебуватимете в мені» (Ів 15,4). Це – актуально: перебувати в Господі, жити Ним, діяти Його ім’ям, вирішувати справи в Його ім’я та чинити діла спасіння! Святий апостол пригадує: «Хіба не знаєте, що ви – храм Божий, і що Дух Божий у вас перебуває? … бо храм Божий святий, а ним є ви» (1Кр 3,16-17). Ми, діти Бога, – Божий та святий храм! Це – велике щастя, а ще більша відповідальність перед нашим Богом, який довіряє нам участь у своєму житті! Зростаймо в любові до Бога, не у любові до грошей, предметів, навіть перегляньмо, чи упорядкована наша любов до осіб, до ближніх? Покиньмо шкідливі задоволення, полюбімо з усього серця Небесного Отця, Божого Сина, Духа Святого – і цього нам вистарчить! Не існує головнішого і першого завдання для кожної людини, крім спасіння душі! Це дуже виразно й без відклику проголосив Спаситель: «Бо яка користь людині здобути світ увесь, а занапастити свою душу? Що бо людина може дати взамін за власну душу?» (Мр 8,36-37). Великий та невмирущий  скарб носить кожна людина у своєму тілі: безсмертного духа! Люди передають людям тіло, з Божого благословення, а життя та духа дарує Господь!

Дорогі брати семінаристи, разом з вами розпочинаємо новий академічний рік. Використаймо цей час на славу Бога та освячення своєї душі! Будьмо переконані, що й навчання для нас – воля Господа, Який бажає нашої відповідальності та посвячення у цій науковій ділянці. Ми одягаємо підрясники та ряси, епітрахілі й фелони, що відрізняє нас від інших; хай наша любов до Бога та ближніх, смирення і простота, відповідальність, побожність та молитовний дух, спонукує мирян наслідувати Христа! Син Божий пригадував тогочасним людям, які слідували за ним, що за днів Ноя, перед потопом, люди «їли й пили, женилися та віддавались», не зважали на перестороги та приклад Ноя, який вірно служив Богові. Легковажили перестереження, тому усі втонули у воді, невідомо, чи хтось зумів покаятися та рятувати свою душу? А Ісус Христос закликає нас до чуйності над своїм життям, бо нам не відома хвилина, коли Син Чоловічий прийде, щоб нас покликати до здачі звіту зі свого життя. Господь говорить, що господар пильнує свого дому, щоб злодій не підкопав його та не обікрав. А диявол завжди намагається обкрадати людей із чеснотливого життя, бо йому не до вподоби, коли вірні живуть побожно, в покаянні, та змагаються за виконання волі Бога, й практикують чеснотливе життя. Плекаймо набожність до пресвятої Богородиці, бо вона легко перемагає усі підступи демона. У книжці «Сила Марії» описаний один із епізодів вигнання диявола із особи. Екзорцист запитав біса: «Чому ти так сильно боїшся, коли я згадую ім’я Діви Марії?», – почув відповідь: «Тому що вона найбільш покірна, зі всі створінь, а я – найбільш гордий; вона – найбільш  слухняна, а я – найбільш бунтівливий; вона – найчистіша, а я – найбрудніший» (Ф. Бамонте «Сила Марії» вид. «Апостол» Ів.-Фраківськ, стр. 134). Тому звертаюся до ректорату, щоб по можливості семінаристи зі священиком могли бути присутні на молитві, коли проводяться екзорцизми. Там присутні миряни, які моляться, а семінаристи наочно почують та побачать негативну дію злого духа, гидкого ненависника людей!

Достойна та побожна громадо священиків та семінаристів, щиро вітаю вас з початком навчального року! Хай Бог благословить вас на гідне, молитовне та відповідальне служіння, навчання та виховання духа в смиренні Господнім! Зростайте в любові до Господа та Його пресвятої Матері! Будьте простими та покірними синами нашого любого Спасителя! Віддаю усіх вас під покров Божої Матері та в опіку ангелів хоронителів! Дозвольте Господу виховувати вас у чесності та правді, у любові та покорі, у глибокій відданості Богові, Церкві і нашому народові! Хай Бог благословить вас!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

 

15 вересня 2018 р. Б., Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube