Члени Синоду відсвяткували 325-ту річницю відновлення єдності Перемишльської єпархії УГКЦ з Римською Апостольською столицею

Владики Синоду Єпископів УГКЦ відвідали Перемишльсько-Варшавську Архиєпархію, щоб урочистою Архиєрейською Літургією відсвяткувати в Перемишлі 325-ту річницю відновлення єдності Перемишльської єпархії з Римською Апостольською столицею. Такий приїзд понад сорока єпископів УГКЦ з усього світу до Перемишля відбувся вперше в історії.

Митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген привітав у своїй єпархії усіх членів Синоду нашої Церкви, а також Архиєпископа Сальваторе Пенакіо, Апостольського нунція в Польщі, та єпископів Польської Єпископської Конференції.

«У Перемишлі сьогодні велике свято, – відзначив Предстоятель УГКЦ під час проповіді до вірних у греко-католицькому архикатедральному соборі Святого Івана Хрестителя в Перемишлі. – Київська Церква прибула до Перемишля в особі своїх єпископів з усього світу, аби подякувати Господу Богу за те, що Він воплотився в історію нашої Церкви, нашого народу. Сьогодні ми урочисто хочемо подякувати Богові за те, що він нас так любить».

Говорячи про історію Перемишльської єпархії, Блаженніший Святослав наголосив, що вона сягає глибокої давнини… «Цього року Київська Церква святкує 1030 років Хрещення Русі-України. Але ми знаємо, що історія Перемишльської єпархії є ще давнішою і сягає місії святих слов’янських просвітителів Кирила і Методія. Була заснована їхніми учнями», – додав архиєрей.

Християнство на цих землях у візантійському обряді пережило різні історії свого становлення і розквіту. «Але особливою подією була та, пам’ять якої сьогодні відзначаємо: 325 років тому славний Перемишльський єпископ Інокентій Винницький приніс плід Божої любові. А Божа любов завжди веде до єдності. У зростанні Божої любові у цій єпархії єпископ з вірними приймають історичне рішення – відновити єдність з наступником апостола Петра», – вважає Предстоятель.

Цього дня владики Синоду завітали також на міське кладовище Перемишля, де поховані єпископи Перемишльської єпархії, отці крилошани та визначні душпастирі цієї єпархії. Загалом на цьому старовинному цвинтарі поховані понад сто священиків УГКЦ. Тут владики помолилися Панахиду за відвіку померлих архиєреїв, ієреїв та мирян Перемишльської єпархії, які тут поховані.

Повідомляє Департамент інформації УГКЦ

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube