Слово Митрополита Львівського на десяту неділю по Зісланні Святого Духа

1Кр 4,9-16;

Мт 17,14-23.

Ісус Христос часто пригадував апостолам та присутньому народові про необхідність молитви. Він не лише нагадував, але сам на практиці молився, хоч цього Йому не потрібно, бо Він – Бог, до якого молиться увесь вірний та мудрий людський рід. Святий євангелист Марко написав про Ісуса: «Уранці ж, іще геть за ночі, вставши, вийшов і пішов на самоту й там молився» (Мр 1,35). Спаситель шукав самоти, щоб глибоко на молитві розмовляти зі своїм Небесним Отцем. Приклад Христа необхідний нам, щоб наслідувати Його у молитві. Він часто заохочував учнів, щоб вони молилися: «Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне» (Мт 26,41). Люди потребують великої допомоги від Бога, тому що проти людського роду воює диявол. Злий дух дуже не любить осіб, які стараються жити щиро по-християнськи. Свята Марія Ґоретті, якій було одинадцять років (16.10.1890 – 06.07.1902), противилася напасникові Алєссандро Серенеллі, що домагався в дитини інтимного зближення. Вона різко боролася з ним. Цей чоловік наніс дівчинці 14 ножових поранень. Дівча стікала кров’ю і померла у лікарні. Вона простила йому з надією побачити його на небесах. Вбивцю засудили на 30 років в’язниці. Він покаявся. Після ув’язнення Алєссандро відвідав маму святої і просив прощення. Згодом, став монахом і помер 1970 року, як капуцин. Чому кажу це? – У книзі «… І визволи нас від лукавого», описано подію вигнання диявола в присутності мощів святої М. Ґоретті. Між іншим, демон відразу знав про ці мощі, знав чиї вони, тому вигукнув: «… Мене глибоко образила та мерзотниця і хоч є мільйони не таких, як вона, з мене досить і занадто!» (Ф. Бамонте, «… І визволи нас від лукавого», стр. 63, видав. «Апостол). Демон ненавидить тих, хто не потурає його спокусам. Хоч сам сказав, що мільйони не такі, слухають його порад, але вистарчить одна побожна душа, яка поражає його гординю вірністю Богові. Він занадто гордий, щоб терпіти поразку від людей, які слабші від нього. Демон – дух, а тілесна людина, слабша, довіряючи ж Богові, перемогає його. Кожного разу, коли людина не слухається підшептів диявола, він шаленіє, бо особа вдається до Ісуса, який проганяє його.

У євангельському уривку апостол Матей описав подію про те, як злий дух мучив хлопця. Батько привів дитину до учнів, але вони не дали собі ради зі злим. Не вигнали його з хлопця. Батько прийшов до Ісуса, повідомив Його, що Його учні не вигнали демона з дитини. Юнака привели до Ісуса на Його веління і біс покинув його. Син, якого привів батько, став здоровим. Учні на самоті запитували Спасителя про причину їхньої невдачі вигнати диявола. Господь відгукнувся про їхню малу віру та необхідність посту, щоб здолати злого. Господь підкреслив про певний рід бісів, які, мабуть, сильніші від інших, тому й більша духовна сила, віра та піст необхідні до здолання біса. Хто стає з вірою перед Богом, таких Господь рятує від нападу бісів. Тому стараймося постійно молитися, жити глибоко з Богом, перебувати у Ньому, щоб гідно верстати наше християнське життя. Ісус заохочує, щоб перебувати в ньому. Він запевнював: «Коли ж ви в мені перебуватимете, і мої слова в вас перебуватимуть, – просіть тоді, чого лиш забажаєте, і воно здійсниться для вас» (Ів 15,7). А як ми можемо перебувати в Христі? Через віру, постійну молитву, практику святих Таїн, каяття, часту щиру сповідь та святе Причастя. Не дозволяймо демонові, щоб він займав місце в нашій душі замість Бога! Ісус бажає нас спасти, дарувати вічну нагороду, а диявол – погубити нас, зробити своїми слугами, з яких буде глузувати у нещасливій вічності. Диявол сильно мучиться, коли квола людина, слабша від нього, призиває  у спокусі на поміч Господа й перемагає його.

Сестра Йосифа Менендез (нар. 04.02.1890) з волі Божої бачила пекло, ось що вона написала про одну прокляту душу, яка кричала: «Ось моя мука: хотіти любити і не могти. Мені вже нічого не лишається, крім ненависті й розпачу! Якщо хтось із нас тут внизу зміг би вимовити хоч раз, лише один акт любові, то пекла більше не було б! Але ми не можемо, бо наша їжа – ненавидіти й гидувати!» (Ф. Бамонте «Збунтовані ангели» стр. 132, видав. «Апостол» 2014р). Видіння сестри: 23 травня 1922 року. А Син Божий прийшов на світ, щоб любити, навчати, терпіти, проповідувати, умерти й воскреснути – вчинити нас своїми друзями, вічно щасливими у небі. Молімося, каймося, прославляймо Бога, щоб увійти в Небесне Царство приготоване нам від початку світу.

Ця церква посвячена святому пророкові Іллі, який був вірний Богові, показував велику відвагу, але також боявся, страх нападав на нього. Однак довірив себе Богові, виконував Його волю, перемагав страхи та напасті диявола. Святий Іван Золотоустий написав такі слова про Іллю: «Не в численності вся важність, але в перевазі чесноти. Ілля був один; але його не вартував світ. Світ складається з безлічі; але й безліч не означає нічого, коли не може зрівнятися, навіть з одним» (св. Ів. Золот., Бесіда XXIV на Ді п.3). Коли він вбив 450 пророків Ваала, божка, – тоді Єзавель, цариця, послала до Іллі послів, щоб сказати йому, що вона вб’є його. «Злякавсь Ілля, встав та й пішов звідти, щоб рятувати своє життя…» (1Цар 19,3). Пророк був вірний Богові, сумлінно виконував Господню волю, удостоївся того, що, йдучи з Єлисеєм «… раптом вогненна колісниця й вогненні коні розлучили їх, і Ілля знявся в вихрі на небо» (2Цар 2,11). З плечей Іллі впав плащ, який залишився у Єлисея і, коли той вдарив ним по воді, вода розступилася на два боки. Єлисей проходив річкою, як по суходолі (пор. 2Цар 2,14). Пророк Ілля не посідав нічого, крім, плаща, але плащ був заряджений енергією, звичайно, з волі Бога діялися такі чуда. Один чоловік, славний Ілля – а як багато добра вчинив він, бо був слухняний голосові Бога. Яснів чеснотами, посідав справжні прикмети праведної людини. Коли Ісус Христос преобразився на горі Тавор, Господь розмовляв з Мойсеєм та Іллею, мимо того, що Ілля повбивав усіх пророків Ваала.

Достойні сестри і брати, любімо Бога, будьмо йому вірні! Прославляймо Божу Матір, Марію, бо вона – наша Мати, яка постійно стирає голову змія, бо він дуже боїться її. Злий дух підлягає Марії, коли ми опираємося спокусі, призиваючи Богородицю на допомогу. Пресвята Богородице, рятуй нас від затій диявола! Святий пророче Іллє, випроси миру в Україні та закінчення війни!

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

5 серпня 2018 р. Б., церква св. Іллі, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube