Слово Митрополита Львівського у день празника святого апостола Юди, брата Господнього по плоті

Рм 16,17-24;

Мт 13,10-23.

Достойні сестри і брати, сьогодні молимося до Господа за посередництвом святого апостола Юди, брата Господнього. Цей день у нашому церковному календарі присвячений цьому апостолові, якого знаємо під назвою Тадей, що означає «Той, хто хвалить». Він був сином Марії Клеопової,  тітки пресвятої Богородиці, таким чином, по тілу покревний Ісусу Христу, або іншими словами – споріднений. Тому називають його братом Господнім, братом Ісуса, двоюрідний чи троюрідний брат у нашій мові. Цей апостол був близьким Ісусу не лише по крові, але він всюди слідував за Христом, слухав Його наук, був свідком багатьох чудес. Цей апостол був дуже ревним в проповідуванні слова Божого, бо перейшов з наукою Юдею, Галилею, побував у Аравії, Сирії, також в інших країнах. Проповідував слово у Вірменії, де, за свідченням певних джерел історії його життя, був прив’язаний до дерева, мучений стрілами з луків за віру в Христа і так помер. Існують й інші біографічні дані його життя. Святий Юда Тадей написав одну главу свого послання, в якій заохочує бути вірними Христові. Наводить приклади про бунт Корея проти Мойсея, про архангела Михаїла, що боровся зі злобним дияволом, вказуючи на тих, хто віддався грішному життю, покидаючи правдиву віру в Бога. Знати, що Бог є, не вистарчить до спасіння, бо віру необхідно практикувати згідно Божого закону. Злі духи чи демони знають, що Бог є, покарані Ним мучаться, але не каються й не служать Йому. Ці духи проявляють велику ворожнечу до людей, які вірні Господові, що служать своєму Творцеві, люблячи Його. Демон воює, щоб погубити людські душі в пеклі, сам, втративши вічне щастя, не бажає неба та жодного добра нікому. Він – заздрісний та лютий дух по відношенню до кожної людини! У ньому немає нічого доброго, як про нього сказав Спаситель юдеям: «Диявол вам батьком, тож волите за волею батька вашого чинити. … правди він не тримався, бо правди нема в ньому. Коли говорить брехню, зо свого говорить, бо він брехун і батько лжі» (Ів 8,44).

Ісус Христос переміг зло, вмираючи на хресті й воскреснувши з гробу до вічного життя. Син Божий зібрав апостолів, яких згодом послав у світ навчати усі народи: «… христячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа» (Мт 28,20). До цієї місії Бог кличе священиків, своїх друзів, та усіх людей доброї волі. Ось, ми Божою силою поставили одного з-поміж нас на священика, який голоситиме слово в ім’я Ісуса Христа. Навчатиме Його ім’ям, як заповів Господь: «… Ім’ям моїм виганятимуть бісів, будуть говорити мовами новими; гадюк руками братимуть, і хоч би що смертоносне випили, не пошкодить їм; на хворих будуть руки класти, і добре їм стане» (Мр 16,17-18). Але Спаситель не обіцяв своїм учням, що усі будуть задоволені тими, хто вірить в Бога та поширює цю віру серед інших. Він також перестеріг: «Вас будуть ненавидіти всі за моє ім’я» (Лк 21,17). Це означає, що приходять періоди в житті, коли усі зібрані навколо віруючої людини можуть ненавидіти її задля імені Господнього. Можуть не погоджуватися з вірними Богові особами, поставати проти таких, боротися, переслідувати й убивати. Невірних Спаситель називає людьми з товстим серцем, зі ситим серцем, яким не потрібно Бога, бо вони стараються лише про вигідні умови в тогочасному світі. Такі дивляться на Бога та вірних йому осіб, але для себе нічого доброго не бачать, серцем й вухами не сприймають Божих слів, бо обмежують себе до вигідного життя на цьому світі. Турботи й потреби цього світу поставлені на перше місце в житті тих людей, які не сприймають Божих Заповідей та Господніх пересторог. Святий апостол Павло, пишучи до римлян у свій час, знав про  слуг диявола, тому перестерігав вірних: «Благаю вас, брати, остерігайтеся тих, що поширюють незгоди та зневіру проти науки, якої ви навчились, і уникайте їх; бо такі служать не Господові нашому Христові, а власному череву і милими та піднесеними словами зводять серця простодушних» (Рм 16,17-18). Завдання священика велике: відповідальність за стадо Господнє, відповідальність за Церкву, за вірний люд, який Бог довіряє своєму ієреєві. Діалог Ісуса Христа зі святим Петром залишається актуальним для священика до кінця віку: «… Чи любиш ти мене більш, ніж оці?» … «Паси мої ягнята!» (Ів 21,15).

Доброчесний священику Романе, пильнуй Христового священства у собі! Лише ти можеш цього довершити, а воно, пам’ятай, – святе! Господь промовляв до священика Арона, його синів та усіх священиків й левітів: «… пильнуватимете ваше священство в усьому, що належить до жертовника й усередині за завісою; як дар передаю вам службу священства…» (Чис 18,7). Прошу, достойний священику, оправдуй довіру Господа Саваота до тебе! Господь очікує від тебе гідного плоду служіння! Будь Йому вірний у любові, а Він поставить тебе «над великим»! Хай пресвята Богородиця береже тебе, достойний священику Романе, на усіх дорогах твого земного життя! Дякую усім рідним та близьким, хто підтримує цього священика в його відповідальному покликанні!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

2 липня 2018 р. Б., Архикатедральний Собор святого Юра, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube