Відбулася Зустріч східних католицьких єпископів Європи

В Італо-Албанській Греко-Католицькій єпархії Лунґро на півдні Італії від 14 до 17 червня 2018 року відбувалася 21-ша Зустріч східних католицьких єпископів Європи. У цій зустрічі активну участь взяли і численні єпископи Української Греко-Католицької Церкви на чолі з Блаженнішим Патріархом Святославом. Українську делегацію представляли і два єпископи Львівської Архиєпархії: Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський та Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник.

На запрошення місцевого єпископа, до єпархії Лунґро з’їхалися ієрархи 12-ох Східних Католицьких Церков Європи, щоб провести свою щорічну зустріч, яка відбувається під еґідою Ради Єпископських Конференцій Європи. Подія стала приготуванням до відзначення 100-річчя від заснування Лунґрської єпархії.

Головна тема зустрічі була: «Обличчя Східної Церкви. Богослов’я – Канонічне право – Літургія». Різноманітні доповіді сприяли аналізові окремих тем життя Східних Католицьких Церков в Європі сьогодення.

Відкриття зустрічі й побажання Святішого Отця

Зустріч розпочалася 14 червня урочистою Вечірнею в катедрі св. Миколая з Мир в м. Лунґро. У ньому взяли участь кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації для Східних Церков і кардинал Анджело Баняско, Президент РЄКЄ. Присутній Апостольський Нунцій в Італії архиєпископ Еміль Поль Черріг оголосив послання Папи Франциска, в якому Святіший Отець «висловив щире задоволення цінною ініціативою, скерованою на поглиблення важливих аспектів ідентичності і місії Східних Католицьких Церков» і побажав, аби ці дні «укріпили вузли єдності і сопричастя між пастирями», спонукаючи до «нової євангелізації європейського континенту».

Теми й плоди дискусії

Учасники розглядали тему обличчя Східної Католицької Церкви з різних перспектив: від історичної до літургійної, дисциплінарної та екуменічної. Вони дійшли до висновку, що лише дедалі більша вірність і усвідомість власної ідентичності, в світлі повчань Другого Ватиканського Собору, уможливлює свідчення, переконливість і душпастирську відповідь на актуальні виклики та справжній обмін скарбами християнського Сходу в серці Вселенської Церкви.

Щоденне спілкування дало також нагоду донести до сердець і молитовних намірень труднощі й страждання численних вірних католиків східного обряду в Європі, між якими – трагедія війни в Україні. Призадума над обличчям Східної Католицької Церкви унаочнила наявність душпастирського потенціалу та духовних скарбів, якими слід ділитися з усією Церквою.

Солідарність з переслідуваними й мігрантами

«Східні Католицькі Церкви в Європі не є закритими, а навпаки – відкритими до проблем і страждань численних переслідуваних християн, а особливо братів і сестер, які на Близькому Сході живуть своєю вірою, засвідченою кров’ю мучеників сьогодення», – читаємо в комюніке, згідно з яким ієрархи долучаються до молитви в Барі на півдні Італії за мир на Близькому Сході, що відбудеться 7 липня з ініціативи Папи Франциска, на яку він запросив Глав Церков цього регіону. Єпископи також висловили запевнення у близькості численним мігрантам, змушеним покинути власну домівку в пошуках кращих умов життя, складаючи щиру вдячність спільнотам, які їх приймають.

Свідчення молитви

Протягом зустрічі, крім робочих засідань, відбувалися також паломництва до важливих духовних місць Калабрії, а служіння Божественної Літургії в різних храмах єпархії Лунґро стали нагодою молитися з місцевими громадами грецькою, італійською та албанською мовами.

За матеріалами Радіо Ватикан

СВІТЛИНИ

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube