Слово Митрополита в день святкування 200 років спеціалізованої школи № 8 у Львові.

Рм 1,7-12;

Мт 5,42-48.

Доброчесні отці,

Вельмишановний пане директоре,

Високоповажні вчителі, гості,

Достойні учні, батьки та молільники храму,

вітаю усіх вас на цьому молінні та благаю Господа, щоб благословив усі добрі починання вашої школи. Вчора відбулося гарне святкування в Оперному театрі 200 років від заснування, колись цісарсько-королівської II гімназії у Львові, а тепер, спеціалізована загальноосвітня школа № 8. Двісті років – це багато: 8-10 поколінь. А, яку історію пережила ця школа? Перетривала різні уряди, які мінялися, навіть, війни, бо так відбувалася історія на цих землях, в цьому місті, де замешкували й мешкають люди різних національностей. Ніхто цієї школи не скасував протягом двісті років, мабуть, як говорив Гамалиїл, законовчитель, про апостолів, яких схопили: «… коли від людей цей задум чи ця справа, вона сама собою розпадеться. Коли ж від Бога, ви не здолієте звести їх зо світу…» (Мт 5,38-39). Виходить, що справа цісаря Франца (II) I (1768-1835) була натхнена Богом, тому триває уже двісті років. Звичайно, що такий поважний період часу, народив та виховав у цій школі дуже багато добрих людей, а серед них і знаменитостей, для прикладу згадаємо математика світового рівня Мирона Зарицького. Вчора на академії в Оперному театрі ми слухали виступ вельмишановного академіка Білинського Бориса, колишнього учня цієї школи. Школа не лише дає знання, але й виховує людей!  Мудрець стверджує: «Хто любить навчання, той знання любить, хто ж ненавидить картання, той безглуздий» (Прип 12,1).

На урочистостях святкування ми зустріли  багато педагогів, що приїхали із Австрії, з Відня, які утримують партнерські стосунки із колективом восьмої школи, що дуже позитивно впливає на розвиток учнів школи. Радіємо тим, що ця школа втішається учнівським обміном  зі школами-партнерами з Австрії та Німеччини, зокрема, спільний проект з Баварськими навчальними закладами. Велика вдячність усім, хто налагоджує та підтримує партнерські відносини між педагогічними та учнівськими колективами різних країн! А добрі вчителі, завжди мають позитивний вплив на учнів, які бажають присвоювати у своє життя добро, яке посідають дозрілі особи. Хай добре виховання та високий ріст знання школярів, стане відповідальністю і вчителів, і учнів школи!

Очевидно, як люди Церкви, ми зі свого боку завжди бажаємо й очікуємо гарних плодів християнського життя від кожної особи. Слова Ісуса Христа заохочують людей стреміти до високо ступеня звання Христових учнів. Спаситель усіх закликає до мирних, але геройських вчинків: «… Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас» (Мт 5,44). На війні ворогів усувають, а Ісус навчає, щоб ми в щоденному житті показували правдиву та щиру любов до тих, хто нас не любить і навіть, чинить кривду! Це – християнський героїзм!  Люди, зі свого боку, повинні бути учнями Ісуса! Наше життя на землі біжить до логічного завершення, воно обмежене, але має продовження у вічності. Тому вартує жити чесно, виконуючи з відповідальністю свої обов’язки, коли говоримо про школу, тоді: учителів та учнів, батьків та дітей, працівників. Церква очікує від християн високих духовних дарів та гідного морального життя, очевидно, збагачення науковими знаннями, розвитком економіки, техніки, сільського господарства тощо. Церква бажає, щоб люди жили заможно, в мирі між собою, допомагали одні одним та  ділилися своїми досягненнями та достатком.

Зносимо це моління до Небесного Отця, щоб він благословив усіх учнів, учителів, всіх випускників школи та людей пенсійного віку, які мають або користалися відношенням до цього навчального закладу. Заохочую усіх прямувати до вищого рівня знань, виховання та гідного щоденного життя! Хай Бог усіх благословить своїми щедрими дарами! Усіх педагогів, учнів, батьків, рідних та працівників школи, поручаю Богородиці!

А тих, хто споглядає із небес, хай Господь помилує й огортає своїми обіймами!

+ Ігор

Архиєпископ і Митрополит Львівський

 

2 червня 2018 р. Б., Церква пресвятої Євхаристії, м. Львів

 

 

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube