Обрано Головну Настоятельку  Сестер Милосердя Святого Вінкентія

2 червня 2018 року у Головному домі Згромадження Сестер Милосердя Святого Вінкентія УГКЦ (м. Львів, вул. Сельських, 14) відбулася Виборча Капітула.

Вона розпочалася Божественною Літургією у монастирській каплиці, яку звершив єрм. Юстин Бойко, Синкел у справах монашества, що прибув на Капітулу у статусі єпископського делегата. У часі проповіді він звернув увагу на постать блаженної пам’яті с. Марії-Єлисавети (Аліції Поппе), бельгійки фламандського походження, яка у передвоєнний період відгукнулася на заклик о. Йосифа Схрайверса, ЧНІ та праведного митрополита Андрея і прибула до України, щоб послужити найбільш нужденним і опущеним. У нелегкі міжвоєнні, воєнні та радянські часи сестра Марія-Єлисавета стала осердям життя Згромадження Сестер св. Вінкентія. Її приклад як чужинки, яка цілковито посвятилася служінню українському народові у нелегкий період його історії, надихає досі.

Проповідник підкреслив, що Згромадження Сестер має за собою солідний історичний фундамент, на якому може будувати своє теперішнє і майбутнє. Єдине, що потрібно –розпізнати знаки часу, а саме – як послужити Христові і Його Церкві «тут і тепер». «Хоча часи, у яких ми живемо є дуже швидкозмінними, ціль монашого життя залишається тією самою – наслідування Ісуса Христа. А головну його конституцію можна помістити у двох коротких реченнях – любові Бога і любові до ближнього» – наголосив проповідник. Наприкінці Літургії єрм. Юстин побажав сестрам ласки Духа Святого у справі вибору Головної Настоятельки і проводу Згромадження та передав вітання від Високопреосвященного Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського, та Преосвященного Володимира, Єпископа-помічника та Протосинкела Львівської Архиєпархії.

Опісля Сестри, уповноважені до голосування, перейшли до залу засідань на Виборчу Капітулу. В результаті голосування Головною Настоятелькою Сестер Милосердя Святого Вінкентія на наступні чотири роки було обрано с. Валентину Рябушко. Її дорадницями стали: с. Христофора Чава, с. Володимира Федак, с. Тереза Юсипів і с. Йосафата Дробик.

По закінченні Виборчої Капітули у монастирській каплиці був відслужений Молебень до Христа Чоловіколюбця. Користаючи з нагоди, єрм. Юстин подякував сестрам за єдність та зорганізованість, висловив вдячність проводу Згромадження, яке очолювала с. Олена Мацько, та побажав обильних Божих ласк на дорозі служіння новообраній Головній Настоятельці та іншим сестрам, які допомагатимуть їй у служінні.

Завершилася Виборча Капітула спільною фотографією у монастирському саді.

Повідомив єрм. Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії

Інформаційна довідка

Чернече Згромадження сестер Милосердя св. Вінкентія започаткувалося в Бельгії у 1837 році.

У 1926 р. митрополит Андрей Шептицький (1865-1944) засновує східну вітку сестер Милосердя на Україні.
Першою Настоятелькою сестер була бельгійка с. Єлисавета Аліція Поппе (з 1926 р. по 1970 р.), яка залишила свій рідний край і, взявши свій хрест та відрікшись всього, що мала найдорожчого, пішла услід за розп’ятим Христом. Її спосіб життя був немовби відблиском життя нашого покровителя св. Вінкентія. Як правдива мати, вона дбала про дочасне і духовне добро своїх дітей і протягом 44 років була для них прикладом святості, що запалював їх серця любов’ю до Бога і ближніх. Постійна злука з Богом на молитві давала їй великої наснаги і сили — до праці, до жертви та геройських подвигів.

Згромадження Сестер Милосердня Святого Вінкентія було єдине (!) з усіх греко-католицьких монастирів відкрито існувало і діяло в часі підпілля. Сестри протягом всього часу підпілля тісно співпрацювали і опікувались ієрархією нашої Церкви: митрополитом Шептицьким, патріархом Йосипом Сліпим, владиками Чернецьким, Стернюком, Величковським та Слезюком.

Згромадження сс. Милосердя св. Вінкентія на Україні ставить перед собою виконання християнської заповіді любові до людей через добрі вчинки, обслуговування та будь-яку допомогу знедоленим, найбільш потребуючим у їх фізичній, духовній, а також моральній нужді.

Харизма Згромадження від початку свого заснування до сьогоднішого дня – це життя духом свого Покровителя св. Вінкентія а Павльо: “Служити вбогим, служити Ісусові Христові. Мої дочки прийміть ту правду, що Христові служиться в особі убогого. Десять разів іде сестра до вбогих, хворих і десять разів зустрічає в них Бога”.

Своє служіння сестри сповняють як:

– лікарі і медсестри у шпиталях і Міжнародному Фонді „Карітас”;
– вихователі і провідники дитячого будинку сімейного типу в с.Деменки, Полтавська область;
– вчителі християнської етики, катехити і психологи у школах і на парафіях;
– викладачі вищих учбових закладів (в Українському Католицькому Університеті, у Львівській консерваторії ім. М.Лисенка, у Львівській Духовній Семінарії св. Духа);
– працюють у церковних структурах, видавництвах, тощо.

Монастирі Сестер Милосердя Святого Вінкентія
у Львівській Архиєпархії
знаходяться за такими адресами:

Головний дім

79057 м. Львів,
вул. Сельських, 14

Храм Св. Йосифа Обручника

79057, м. Львів
вул. Залізняка, 11

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube