У Львівській міській раді відбувся круглий стіл щодо питань християнського виховання

15 травня 2018 року, у приміщенні Малої сесійної зали Львівської міської ради відбувся круглий стіл «Формування традиційних християнських цінностей в новій українській школі».

«Важливо, щоб ми перебували у контексті Бога, адже складається таке враження, що сучасному світові духовність не потрібна. Хотіла б пригадати слова Григорія Сковороди: «Духовну людину будує шлях добра», – зазначила сестра Георгія Припутницька, референт Львівської Архиєпархії УГКЦ у справах освіти і виховання.

Захід відбувся у співпраці Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, Управління освіти та Управління внутрішньої політики Львівської міської ради; а також у межах загальноміського проекту «Духовна велич Львова».

Під час круглого столу у Львові вперше були презентовані результати соціологічного дослідження «Освітньо-виховні процеси у сприйнятті батьків школярів», про найцікавіші витяги якого розповіла Христина Пейчева, соціологічна агенція «Fama». Згідно з опитуваннями більше 50% батьків не проти, щоб Церква і загалом релігійний простір були присутніми у шкільному житті.

Важливо, що є можливість впроваджувати дисципліну, базовану на духовних цінностях, у шкільну програму. Про це, зокрема, зазначено у концепті «нової української школи», але не у всіх школах Львова є можливості для дисципліни «Основи християнської етики». «Недостатньо випускати лише добре освічену людину, важливо подбати про її духовне виховання, адже навіть дуже добре освічена людина не завжди може дати раду собі в житті», – зазначив о. Павло Цвьок, Синкел у справах мирян Львівської Архиєпархії УГКЦ . Отець Павло навів приклад досвіду одного із директорів школи у США, який наголосив, що після того, як у школі вилучили хрестики та ікони, учнівська молодь почала морально деградувати.

До розмови долучилися представники різних конфесій, вчителі християнської етики, освітяни. Така зустріч стала початком низки майбутніх заходів з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі, темою яких буде школа і християнство.

Джерело: Духовна велич Львова

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube