Слово Митрополита Львівського на посвячення каменя під будову церкви с. Стадники

Достойні молільники, дякую вам, що так чисельно прибули на посвячення каменя під будову церкви! Ваша присутність виражає велике бажання збудувати церкву на славу Божу. Бо церква, храм – будівля Господня! Коли євреї вийшли з Єгипту й були в дорозі до обіцяної землі, Господь розпорядився через Мойсея, щоб збудували Йому храмину. Це була розбірна невелика споруда, посвячена Богові. Господь мовив пророкові: «Храмину спорудиш із десятьох килимів; з тонкої льняної тканини, з блакиту й порфіри та кармазину з херувимами, – майстерного гаптаря роботи, – зробиш їх» (Вих 26,1). Господь видимим способом через храмину нагадував своєму людові, що Він завжди посеред народу, Його не треба шукати, Він – зі своїм людом, за який уболіває та ним піклується. Нашими словами, це була переносна каплиця. Бог дуже детально вказав розміри храмини, матеріали на її спорудження та дорогоцінні речі, як золото, срібло й мідь, що приносили люди на виготовлення оздоблювальних прикрас, світильника, каблучок, кубків, чаш тощо – усе для храмини. Люди радо відгукувалися, зносили дорогоцінні речі, яких з верхом вистарчало, щоб усе приготувати згідно Божої вказівки.

В Україні час – не простий і не легкий. Великі труднощі з працевлаштуванням, недостатня заробітна платня, низький прожитковий рівень більшості народу. Мимо того, будуємо церви, знаходяться добрі люди, які розуміють значення Божого дому в житті вірного люду. І ви також належите до відчайдушних віруючих людей, здаючись на Божу волю з великою довірою, що і своїми невеликими датками, і з допомогою прихильних меценатів Божий храм буде збудований. У свій час цар Соломон збудував храм і посвятив його Богові. Він став перед жертовником і вголос промовляв перед народом: «Чи ж Богові бо справді жити на землі? Та ж небо і небо небес не можуть тебе вмістити! А що вже цей храм, що я збудував тобі!» (1Цар 8,27). Цар згадував слова Божі, що ім’я Господнє буде у храмі (пор. 1Цар 8,29). Це ж воля Бога, щоб споруджувати церкви в Його ім’я, де вірні матимуть можливість спільно збиратися на молитву. Ми з вами віримо, що через кілька років тут постане гарна церква, яка століттями служитиме людям, щоб у ній заносити молитви до нашого Бога.

Хай Господь благословить вас на дуже відповідальну та необхідну місію: будову Божого храму! Благаємо Господа, щоб надихав добрих, милосердних та щедрих людей, щоб сприяли своїми засобами й радо підтримали будівництво цієї святої споруди! Звертаюся й до вас, мешканців села Стадники, які не маєте стад овець, корів чи волів, але маєте добрі та щирі серця, щоб і з ваших рук приносилася лепта жертви на будову церкви!  Колись Ісус похвалив убогу вдовицю, яка кинула дві лепти у скарбничку святині, як милостиню, увесь свій прожиток положила туди. Це була дуже мала сума, за що Спаситель похвалив її й прикликавши учнів промовив: «… Істинно кажу вам, що ота вбога вдовиця вкинула більш від усіх, які кидали у скарбоню» (Мр 12,43). Хай Господь благословить вас на цю побожну справу, дає вам мудрості й сили, щоб ми незабаром зібралися у новозбудованій церкві й посвятили її на славу Бога! Божа Мати, допомагай нам у цьому будівництві!

 

  + Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

23 квітня 2018 р. Б., с. Стадники

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube