Слово Митрополита Львівського у празник Трьох Святих

Євр 13,7-17;

Мт 5,14-19.

Господь закликає усіх людей, щоб сердечно трудилися над справою здобування святості життя. Очевидно, що існують перешкоди, що злий дух не бажає бачити добрих духовних людей, які щиро служать Богові, практикують чеснотливе, чесне та гідне християнське життя. Диявол не хоче опускати жодної душі зі своїх рук, він намагається якнайбільше людей залучати до негідного та грішного життя. На жаль, зло має успіхи, бо людина вибирає таку дорогу, яка сприяє потуранню тіла. Тіло піддається впливам пристрастей, не завжди охоче бореться проти зла. Ослаблений дух не завжди вимагає слухняності від тіла, щоб не давати йому можливості чинити те, що йому хочеться. Часто те, що приємне тілу – огидне духові! А боротися з невластивими вимогами тіла, завжди вимагає зусиль духа. Звичайно, що перемогти пропозиції злого духа, самій людині неможливо. Тому необхідно прикликати на допомогу Господа чи пресвяту Богородицю, навіть, звертатися до ангелів чи святих угодників Божих, які радо приходять на поміч й здолають зло, яке пробує зародитися в серці людини.

Сьогодні свято трьох великих Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, які жили приблизно в один час. Це – особи, що посідали високі богословські науки не тільки через відповідальні студії, але через молитву та глибокі роздуми, призивання Святого Духа на допомогу. Через їхнє достойне життя Господь відчиняв їм двері до правдивого розуміння великих Божих Таїнств. Святий Василій боровся проти неправдивого вчення аріян. Цісар Валент, прихильник цієї неправдивої течії вчення про Бога, старався наклонити святого, щоб той не виступав проти викривленої науки. Вельможа послав до святого Василія свого старосту Модеста, щоб той намовляв його послухатися пропозицій цісаря. Звісно, що святитель відкинув хибні підступи й тримався правдивої науки святої Церкви, якої навчав своїх вірних. Староста спочатку ставився до Василія ласкаво, а згодом став йому погрожувати, але святий не злякався погроз, був готовий прийняти, навіть несправедливе покарання, суворий вирок. Цісар не став карати святого Василія, бо той оздоровив йому сина Галата під умовою, що виховає хлопця у правдивій вірі. Володар не дотримав слова, довірив єретикам охрестити сина й після того дитина швидко померла. Розгніваний вельможа, за намовою аріян, намагався підписати декрет, засуджуючи святого Василія на вигнання. Господь давав знаки цісареві, що його рішення несправедливе відносно святого, бо зламав три пера під час підпису, потім йому стала трястися рука, вкінці Валент порвав приготований папір з вироком.

Подібне життєве випробування звершилося на святому Григорієві Богословові та Іванові Золотоустому, які боролися, подібно як святий Василій, проти єретиків. Їх переслідували, гонили, але святі були вірні Богові, кволі тілом, але сильні духом, який надихав святих до боротьби проти зла. Святий Іван Золотоустий, наприклад, засланий цісарем Аркадієм, помер на вигнанні в місті Комани, не прийнявши фальшивої віри та вчення аріян. Був переслідуваний, не посідав доброго здоров’я, але у вірі був незломний. Сам говорив, що йому нічого втрачати й морські хвилі не потоплять Христового корабля, та не зруйнують каменя.

 

 

 

Наша віра в Бога теж повинна бути сильною, щоб опиратися всякому злу аж до пролиття крові. Просімо праведних Святителів, щоб допомагали нам в протистоянні злу, уповаючи цілковито на Бога.

Ми стали учасниками народження священика Господом через руки єпископа. Це Святий Дух витискає свою печать на душі священика через покладання рук єпископа. Святий апостол Павло писав до свого учня Тимотея: «Рук надто поквапно не клади ні на кого і не робися причетним до гріхів інших. Бережи себе чистим» (1Тм 5,22). Ми віримо, що наш священик Святослав береже своєї душі у вірі чистого сповідування. Що його покликання – велика довіра Господа Бога до його гідного служіння. Старайся, наш дорогий священику, опиратися всякому злу, яке буде насилати на тебе злий дух. Пам’ятай, світ не любитиме тебе, також знайдуться злі особи, які будуть провокувати тебе до негідного служіння. Ти – слуга Бога, слуга його святої Церкви! Господь довіряє тобі, тому не можеш боятися жодних погроз, подібно, як це свідчили три Святителі, яких пам’ять сьогодні, що були готові віддати своє життя за свідоцтво віри в правдивого Бога. І ти, священику Христовий, не переставай свідчити на кожному місці, що ти правдивий Його слуга. Хай Господь благословить тебе своїми щедрими духовними дарами! Віддаю тебе в опіку Божої Матері!

 

+ Ігор

Митрополит Львівський, УГКЦ

 

 

12 лютого 2018 р. Б., Архикатедральний Собор святого Юра, м. Львів

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube