Святкування у Брюховицькому монастирі святого Йосифа

У день літургійного вшанування пам’яті святого Йосифа Обручника і Собору Пресвятої Богородиці у Брюховицькому монастирі Святого Йосифа відбулись святкування з нагоди храмового празника.
Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ у співслужінні Протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоана Школика, ЧСВВ, настоятеля Брюховицького монастиря і ректора Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського о. Пантелеймона Трофімова, ЧСВВ, настоятелів й представників монастирів Дрогобича, Лаврова, Золочева, Червонограда, Бучача, Жовкви і Львова.
У своїй проповіді владика закликав прийняти того Бога, який об’явився у яслах. Говорячи про подію Воплочення, владика Володимир зазначив, що Бог саме у яскині отримав конкретне обличчя, яке є любов’ю, милосердям, а його руками у цьому світі є ми. Ми дотикаємо ближнього, несучи Божу любов. Говорячи про постать св. Йосифа, проповідник розповів, що у Новому Завіті ми зустрічаємо його у складній ситуації, але сон все розставляє на своє місце. Йосиф же, переступивши через свої амбіції, не відпустив Богородицю, а довірився Господу, який об’явився йому через ангела у сні. Тому Архиєрей підсумував, що сон від Бога приносить не тривогу, а тільки спокій.
Сьогодні ж Різдво є святом родини. «Ми звертаємо увагу на Йосифа і Марію, яких в яскині об’єднало немовлятко. І це свято об’єднує багатьох людей». Розповідаючи про поневіряння святої родини, владика Володимир зауважив, що «їхні подорожі були дуже драматичними, але вони розуміли, що це Божа справа в яку варто інвестувати силу, а навіть своє життя Інакше ми тут сьогодні б не стояли і не мали сьогодні цього чудового Празника; інакше ми б не могли відвідати василіянську монашу родину, разом з ним молитися й бути. Це має історію, яка довша ніж наше життя».
На завершення гомілії Проповідник закликав: «Святкуючи різдвяні свята, зробімо їх також нашими власними святами, а не тільки вихідними днями. Нехай наше серце уподібнюється до вифлеємської яскині, де може народитися Ісус та принести туди частинку свого раю».
Вкінці Божественної Літургії владика Володимир подякував ченцям за душпастирське служіння у Львівській Архиєпархії та формацію семінаристів у Брюховицькому Василіянському інституті. Вітаючи іменинників, владика зазначив, що сьогоднішнє свято є святом людини, яка готова любити і служити.
У свою чергу ігумен Брюховицького монастиря о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ подякував владиці за його молитву та братню прихильність. Також ієромонах побажав, щоб своєю життєрадісністю і простотою Архиєрей запалював інших та за прикладом Пресвятої Богородиці і св. Йосифа все своє життя віддавав на служіння Господу.
Настоятель подякував за також Протоігумену о. Йоану, ієромонахам з різних монастирів, доброчинцям у будівництві храму, монастиря та всім прихожанам. У свою чергу о. Йоан Школик, ЧСВВ подякував Архиєрею, отцям і братам, що трудяться у цьому монастирі.
Продовжились святкування спільною колядою біля шопки та у конференц-залі монастиря, де прославляли новонародженого Христа чоловічий монаший хор Василіянського інституту «Deisis», дітки та сестри.

Джерело: сайт Василіянського інституту філософсько-богословських студій

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube