Митрополит звершив дияконське рукоположення

У неділю, 5 листопада 2017 року у Архикатедральному Соборі Святого Юра (м. Львів, пл. Св. Юра, 5), Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію, в часі якої звершив дияконське рукоположення Степана Мишковського.

Митрополит звернувся до присутніх зі словом проповіді про немічного Лазаря, про якого оповідає Євангеліє, наголосивши на великій вазі милосердя і співчуття ближньому. «Звичайно, що Господь нікого не заставляє чинити добрі діла, лише пропонує у різний спосіб, щоб гідно та справедливо жити на землі. Мабуть, кожна людина може чинити добрі та милосердні діла. Не йдеться тільки про милостиню, як написано у книзі Товита: «Милостиню роби згідно з тим, що маєш; коли у тебе є достатків повно, роби з них, а коли мало маєш, то не бійся й з того дати» (Тов 4,8).Різні добрі діла можна чинити відносно наших ближніх: хворого відвідати, померлого похоронити, у сумнівах добре порадити, подарувати усміх…» Ніколи не можна осуджувати людей, що потребують милості і допомоги, адже ми не знаємо їхніх обставин. «Може бути, що людина з простягнутою рукою бідна тілом, але багата духом. Покаялася, навернулася до Бога, але не може дати собі ради, щоб стати матеріально на ноги».

Також притча про Лазаря ясно вказує на життя душі після смерті тіла – на вічне життя, як також і на значення покори і смирення перед Богом, що провадять до вічної нагороди в Небі. «Чинимо здогади та припущення, але до кінця не відаємо, що стало причиною крайньої убогості чоловіка з іменем Лазар. Зрештою, ім’я Лазар, означає: Бог допомагає. Нічого не згадується про благочестиве життя бідного. Одне відомо: він не нарікав, лише прийняв цей стан у великій покорі духа <…> Усі стоїмо перед вибором та здобуванням заслуг, перед гідним служінням Богові».

Світлини

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube