Вшанування пам’яті Патріарха Йосифа у Соборі святого Юра

7 вересня 2017 року в Архикатедральному Соборі святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5) урочисто вшанували пам’ять Патріарха Йосифа (Сліпого) у день 33-х роковин його відходу до вічності.

Панахиду в крипті Собору святого Юра над гробом Патріарха Йосифа очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ у співслужінні Синоду Єпископів УГКЦ.

Опісля у Соборі відбулася мистецька програма «Я вибираю віру…», присвячена 125-літтю від дня народження та 25-літтю перепоховання Патріарха Йосифа. Участь у програмі взяли солісти, хор та камерний оркестр Лауреата національної премії України імені Тараса Шевченка,  Заслуженої академічної капели України «Трембіта» під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Миколи  Кулика. Поетичне слово виголосила Марія Христинич, Заслужений працівник культури України.
Мистецька програма, присвячена 125-літтю від дня народження Патріярха Йосифа Сліпого – спільний проект Центру студій спадщини Патріярха Йосифа Сліпого, Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви та Фундації «Андрей».
Для мистецької програми було написано два нових музичних твори відомим львівським композитором Мирославом Волинським: «Заповіт» на тексти Патріярха Йосифа (Сліпого) у поетичному переспіві Анни Волинської, а також «Не покидав Тебе я, Україно» на слова Галини Архитко.
Автор проекту та втілення – Михайло Перун.
Заслужена академічна капела України “Трембіта” (м.Львів)

Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Заслужена академічна капела України «Трембіта» була заснована у 1891 році як хор «Львівський Боян», метою якого було створювати і розвивати українську культуру в жанрі хорової музики.
З набуттям Україною незалежності розпочався новий етап діяльносі капели «Трембіта». У 1990 році колектив очолив М.Кулик, створивши капелу у складі хору, оркестру та солістів. Репертуар збагатився великими кантатно-ораторійними полотнами, творами духовної музики, інструментальною музикою для оркестру.

Окремо слід зазначити, що у листопаді 2001 року, на запрошення Блаженнішого Любомира, Отця і Глави УГКЦ, капела «Трембіта» підготувала  концерт духовної музики у Римі як знак подяки візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ до України (ораторії Мар’яна Кузана «Неофіти» на слова Т.Шевченка, ораторія Олександра Козаренка «Страсті ГНІХ»).

 

Центр студій спадщини Патріярха Йосифа  Сліпого

Центр студій спадщини Патріярха Йосифа, який діє під егідою Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» в США було засновано за ініціятиви Голови ТСС А академіка Леоніда Рудницького. Церемонія посвячення Центру відбулась 12 листопада 2011 року і звершив її Блаженніший  Святослав. У своєму слові до Управи Товариства він зокрема зазначив: «Сподіваюсь, що цей дослідчий центр спадщини Йосифа Сліпого буде справді дослідчим і цим причиниться до заврешення беатифкаційного процесу бл. п. Патріярха Йосифа».


Завданням Центру, покликаного  утривалити пам’ять Патріярха Йосифа, є збирати, упорядковувати та аналізувати такі матеріяли про життя та творчість цього великого Ісповідника Віри, як епістолярії (листування Патріярха), статті, тексти промов, спогади, програми імпрез, світлини, авдіо- та відеозаписи, картини та інші меморабілії. В центрі уваги цих досліджень є тема «Патріярх Йосиф і діяспора», яка охоплює його поїздки до Нового Світу та вплив на життя вірних.

Центр студій спадщини Патріярха Йосифа активно підтримує видавничу діяльність. 2015 року за ініціятиви Центру у видавництві АРТОС побачила світ найкраща наукова біографія Блаженнішого Йосифа (Сліпого) авторства всесвітньо відомого американського науковця Ярослава Пелікана «Ісповідник між Сходом і Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого». 2016 р. з нагоди 5-річчя діяльности Центру вийшов друком двотомник Ірини Іванкович «Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство». Від 2013 року Центр очолює Ірина Іванкович.

 

 

 

 

 

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube