XXVI Піша проща вирушила зі Львова до Унева

Сьогодні, 25 серпня 2017 року, розпочалася Піша проща до Святоуспенської Унівської Лаври. Проща розпочалася Архиєрейською Літургією, яку очолив Преосвящений владика Венедикт, Єпископ Чиказький. Під час проповіді Архиєрей нагадав, що цього року духовна мандрівка Прощі присвячена особливій постаті нашої Церкви – Патріарху Йосифу (Сліпому), рік якого вшановуємо.

Особливої уваги і поваги заслуговують слова Патріарха, які він розмістив на своєму гербі: «Per aspera ad astra!», що означають «Через терни до зірок» і які є прообразом нашого життя. Владика, наголошуючи на словах сьогоднішнього Євангеліє: «Хто витримає до кінця, той спасеться», поділився власним сприйняттям, адже євангелист вказує, що саме витримка є запорукою спасіння, навіть не молитва чи піст.

Патріарх Йосиф витримав свій шлях через терни до зірок й є прикладом служіння Богу та людям. На завершення владика побажав всім прочан витривалості під час мандрівки пішої і життєвої.

Під час триденної духовної мандрівки прочани матимуть можливість приступити до Тайни Покаяння, брати участь у Божественних Літургіях та інших Богослуженнях, молитися, спілкуватися, читати Біблійні уривки по групках, а також слухати реколекційні науки від спеціально запрошених реколектантів, серед яких Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Теодор, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії та інші цікаві й харизматичні особистості.

 

Довідка

Серпнева піша проща «Львів-Унів» – вже традиційна триденна духовна мандрівка прочан, які вирушають зі Львова 25 серпня і прибувають до Унева 27 серпня напередодні празника Успення Пресвятої Богородиці. На сьогодні серпнева проща налічує близько 1500 прочан і має три маршрути: перший провадить через села Чижиків і Лагодів, другий – через Звенигород і Станимир і третій – через Верхню Білку і Лагодів. В Україні прощі до Унева відновилися з початком Незалежності, коли Лавру було повернено монахам-студитам. Першу прощу, після довгих років переслідування, було зорганізовано в серпні 1991 року з нагоди храмового празника Лаври. Попровадив її єрм. Йосиф Мілян (зараз Єпископ-помічник Київської Архиєпархії) разом з Марійською дружиною храму св. Архистратига Михаїла у Львові. У перших роках проща тривала два дні. Кількість прочан, що брала участь у прощі коливалася від 150 до 300 осіб. Переломним моментом в новітній історії серпневих прощ до Унева став 1999 рік. Саме тоді прочанський шлях було збільшено до трьох днів. У 2000 році до організації прощі приєдналася молодіжна християнська організація «Українська Молодь – Христові». Завдяки посиленій активності її членів за декілька років серпнева проща набрала більш молодіжного колориту, а кількість прочан збільшилася до 1000 осіб, а в деяких роках навіть більше.

 

Джерело: Прес-служба прощі

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube