Урочистості з нагоди річниці освячення Патріаршого Собору у Києві

18 серпня 2017 року, у передсвяття празника Преображення Господа Нашого Ісуса Христа, згідно із постановою Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, молитовно спогадуємо подію освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового в Києві, що відбулася 18 серпня 2013 року.

З нагоди цього свята в Архикатедральному Соборі Святого Юра була звершена Божественна Літургія, яку очолив митрофорний протоієрей Роман Кравчик, адміністратор Собору, у співслужінні ієрея Івана Гобели.

Під час Літургії, звертаючись до присутніх на молитві із пастирським словом, о. Іван застановився про роль Патріаршого Собору Воскресіння Христового в Києві як знаку непорушної присутності між нами воскреслого Христа і символу соборності нашої Церкви та єдності всіх українців як в Україні, так і далеко поза її межами. Також проповідник закликав дякувати Господеві за цей Дар, пам’ятати у наших молитвах святих і святців нашої Церкви, молитися за Блаженнішого Патріарха Святослава і весь Священний Синод Єпископів УГКЦ, бо на їхні плечі покладено розвиток, розквіт і освячення нашої Церкви; молитися за всіх іменних і безіменних, хто працює задля добра нашої Церкви.

Після завершення Божественної Літургії митрофорний протоієрей Роман Кравчик, адміністратор Собору, подякував усім присутнім за спільну молитву, а також зазначив, що ми маємо тішитися тим, що Господь дав нам можливість долучитися до будівництва Патріаршого Собору Воскресіння Христового в Києві.

Нагадаємо, що 27 жовтня 2002 відбулося освячення наріжного каменя майбутнього Собору світлої пам’яті Блаженнішим Патріархом Любомиром. Будівництво комплексу розпочалося 9 вересня 2002 року. 
Патріарший Собор будувався впродовж 12 років. 
10 жовтня 2004 року єпископи УГКЦ освятили хрести. 21 серпня 2005 року на площі біля храму за відбулися урочистості з нагоди перенесення осідку Глави Церкви зі Львова до Києва. 
19 січня 2006 року в підвальній частині храму було відслужено першу Божественну Літургію. 
17 червня 2009 року в Соборі відбулася перша за роки незалежності єпископська Хіротонія в УГКЦ. 
27 березня 2011 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася Інтронізація новообраного Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава.
Освячення Собору відбулося 18 серпня 2013 року, Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі. У престол новозбудованого храму Блаженніший Святослав вклав мощі святих апостолів Петра і Павла та Андрія Первозванного, Папи Климента та Мартина, які загинули на українських землях, святого священномученика Йосафата Кунцевича, блаженних священномучеників XX століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського.
Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся у Києві у днях 11-18 серпня 2013 р.Б., установив на 18 серпня свято Спомину освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві та доручив Патріаршій літургійній комісії укласти літургійні тексти з нагоди установленого свята.

Джерело: Офіційний сайт Собору Святого Юра

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube