Преосвященний владика Венедикт введений на престол єпархії Святого Миколая УГКЦ у Чикаго

29 червня 2017 року, у день празника Верховних апостолів Петра і Павла за Григоріанським календарем, Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, увів Преосвященного владику Венедикта на престол Правлячого єпископа єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго.

Інтронізація відбулася у кафедральному соборі Чиказької єпархії – соборі Святого Миколая у Чикаго. Участь у торжестві взяли єпископи Католицької Церкви, серед яких – Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, разом із численним місцевим та запрошеним духовенством (зокрема, до Богослуження долучилися ієреї з Львівської Архиєпархії та ієромонахи студійського уставу – монашого Чину, до якого належить Преосвященний владика Венедикт).

Насамперед було зачитано буллу від Святішого Отця Франциска, який 20 квітня 2017 року благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про призначення дотеперішнього Єпископа-помічника Львівської Архиєпархії Венедикта Правлячим єпископом єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго, США, перенісши його з титулярного осідку Германіціяни.

Блаженніший Святослав у слові проповіді наголосив на необхідності всебічного плекання Чиказької єпархії у її українському корінні, бажаючи успіху владиці Венедикту у його новому служінні: «Сьогодні апостол Петро каже вам, владико, що ви є невід’ємним членом Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Тепер отримаєте в Синоді нову позицію, новий голос як правлячий архиєрей. Відпускаючи вас до Сполучених Штатів, ми з вами не розлучаємося. Ви лишаєтеся великим скарбом нашої Церкви, якого ми потребуємо всюди: і в Чикаго, і у Львові, і в Києві <…>  Ідіть і голосіть Слово Боже для тих, хто, може, сьогодні ще себе не відчуває любленим і спасенним Божим сином чи донькою. Ми знаємо, що Чикаго – це гарний великий український центр, але думайте про ті частини вашої єпархії, де найтяжче священикам і вірним. Несіть Боже Слово в цю культуру. Бо наша Церква і ви особисто маєте так багато що сказати. Владико, любіть ваших людей і віддайте все найкраще, що маєте, задля їхнього спасіння. Будьте для людей святим Миколаєм»

Опісля інтронізаційної Божественної Літургії до вірних Чиказької єпархії звернувся і Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський: «Поважайте владику і любіть. Будуйте тут разом нашу Церкву, дбайте про неї, розбудовуйте її, а між собою живіть дружно, допомагайте одні одним і зростайте в любові. Нехай Бог благословить і владику Венедикта, і всіх вас».

 

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ІГОР
«Дякую Богові,
якому я служу»
II Тим. 1.3
Життєпис
ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ
Львів.
Собор Святого Юра
БЛОГИ
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарії
Митрополит Ігор
17/03/2017
Семінар для катехитів Львівської Архиєпархії
вл. Володимир
17/03/2017
Єпископ-помічник Львівьскої Архиєпархії звершив пастирський візит до Семінарі
МИ У СОЦМЕРЕЖАХ
facebook twitter google+ youtube